This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 4/21/2022 Read 6 min

У Запоріжжі біженці отримують продукти від Фонду Ріната Ахметова

Біля представництва громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» пожвавлення. Це евакуйовані переселенці з територій, де точаться бої, прийшли за продуктовими наборами від Фонду Ріната Ахметова.

Олександр Балаба

Про ці набори переселенці добре знають, адже таку допомогу біженцям у Запоріжжі видають уже четвертий тиждень. Ця спілка у воєнний час змінила профіль своєї діяльності з благоустрою міста на актуальну допомогу біженцям із гарячих точок.

– У дні видання наборів – з понеділка по п’ятницю – до тисячі людей приходять, 800 було точно. Бойові дії тривають, але якщо згуртуватися, допомагати одне одному, тоді легше пережити ці важкі випробування, – зауважив керівник філії ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр БАЛАБА

За його оцінкою, серед тих, хто приходить за продуктовими наборами, побільшало переселенців з Луганської, Донецької областей, харківського напрямку. Тобто, з тих територій, звідки влада останнім часом наполегливо закликає евакуюватися.

Марія – одна з цих біженців. До Запоріжжя прибула зовсім нещодавно з Красногорівки Донецької області. Там у неї нічого вже не лишилось. Про продуктові набори дізналася від сусідів по запорізькому гуртожитку, де зараз мешкає. У таких пакунках – продукти першої потреби: крупа, макарони, борошно, цукор, тушкованка, паштет.

– Це гарна допомога, спасибі Фонду Ріната Ахметова, – подякувала Марія.

Як і раніше, триває потік біженців до Запоріжжя з Маріуполя й охоплених боями територій Запорізької області – районів Гуляйполя, Полог, Оріхова.

Олександра з села Мала Токмачка Пологівського району третій тиждень у Запоріжжі. Будинок її розбили. Про те, що може отримати продукти, дізналася від таких же вимушених переселенців.

– Тут багато людей з нашого села, там ледь-ледь лишилося, – говорить Олександра.


Тим часом видача наборів триває. Процес відшліфований і чітко організований. Працівники «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя» запрошують переселенців, які прийшли до офісу на Гагаріна, 5, по кілька осіб відповідно до номерів у черзі.

У приміщенні чекати довго не доводиться, бо незабаром запрошують до столика оформлення видачі (їх тут два). Дивляться паспорт, прописку, фіксують номер телефону і видають талончик на отримання. Талончик отоварюють тут же – коробки з продуктами стоять у двох метрах від столиків оформлення. Усе тихо, спокійно, без метушні й займає заледве хвилин десять. Утім, тихо та спокійно це виглядає збоку. За цією злагодженістю – ретельна робота працівників «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя».

Любов Володимирівна приїхала до Запоріжжя з чоловіком, як вона каже, сина доліковувати. Він лежав у гуляйпільській лікарні, її закрили, і сина, так би мовити, автоматично виписали. Довелося їхати до Запоріжжя. Зупинились у знайомих. А в Гуляйполі дім залишився, вчора там шибки повибивало.

– Дякую за цю гуманітарку, дуже підтримує, – каже Любов Володимирівна, у якої чоловік після інфаркту, а сама вона після інсульту. Подружжя оформило грошову допомогу, але її ще не дали. Тож продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова дуже доречні.

Тетяна з чоловіком через обстріли були змушені покинути дім у селі Мала Токмачка Пологівського району. За ним тепер кум приглядає. Приїхали до Запоріжжя й уже майже місяць живуть у дочки з зятем. Про можливість отримати продуктовий набір дізналися від земляків, яких у Запоріжжі чимало.

– Дуже вдячні за набір. Буде приємний сюрприз для доньки і зятя, – радіє Тетяна.

Отримати продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова можна за адресою: вул. Гагаріна, 5 з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00. Деталі за телефоном: (067)177-06-34.

Допомога вимушеним переселенцям надається в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Зауважимо, що за 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 мільйонів осіб. З них 3,5 мільйона були врятовані на Донбасі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.