This page hasn't been translated into English yet.
Volunteering 4/19/2022 Read 4 min

Приємно розуміти, що можеш бути корисним у цей складний час

З «добровільної безкорисливої суспільно корисної діяльності» українське волонтерство від 24 лютого перетворилося на повноцінну місію життєзабезпечення. Принаймні, волонтери Метінвесту саме такі – вони там, де це потрібно найбільше, і з тими, кому найскладніше. 

Євген Тарасов

Що таке волонтерство? Звичка, соціально свідоме хобі, природна потреба людини допомагати?.. Про це та багато іншого ми розпитали колегу з Кривого Рогу Євгена Тарасова.

Волонтер за покликом серця

Напевно, волонтерство є моїм способом життя. Я завжди відчував прагнення прийти на допомогу тим, хто цього потребує. Але з початком війни це набуло зовсім іншого формату. Я зрозумів, що мушу докласти максимум зусиль, щоб наші воїни та цивільні, які постраждалі від цієї війни, відчували себе безпечно та комфортно.

Волонтерство зараз

Наша команда виконує різноманітні замовлення від ЗСУ і тероборони. Наприклад, ми виготовляємо маскувальні сітки, привозимо продукти, речі, яких вони потребують. Також допомагаємо українцям, які перебувають у прифронтовій зоні. Знаходимо переселенцям житло й одяг.

Про людей

Щоденно зустрічаються різні люди. Переважно – добрі та щирі, вдячні та чуйні. Але були й ті, хто вважав, що волонтер зобов’язаний робити саме так, як вони бажають. Це не зовсім правильний підхід, він ображає.


Завдання із зірочкою

Складних завдань було небагато, їх вдавалося розв’язувати завдяки знайомствам, підтримці друзів-волонтерів. Одним із таких було відшукати бронежилет для знайомого на передовій. Спочатку задача здавалась складною, але кілька дзвінків – і все знайдено.

Про українських дівчат

Працюючи у волонтерському центрі, я дізнався, які насправді бойові наші дівчата. Вони допомагають усім, що треба – годують бійців, вирішують безліч питань.

Чим є волонтерство для волонтера?

Ця справа приносить мені радість. Приємно розуміти, що я можу бути корисним зараз. Я бачу, скільки зусиль докладають усі причетні та розумію, що перемога неодмінна. А після перемоги… мрію зібратись з усіма близькими в безпеці й мирі, не поспішаючи, без остраху й цих переживань. А також хочеться відпочити та нарешті виспатись. 


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.