This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 4/2/2022 Read 4 min

Ірина Верещук на власні очі побачила, як працює Центр координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі

У межах робочого візиту до Запорізької області 1 квітня віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово  окупованих територій Ірина Верещук у супроводі голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха та генерального директора Запоріжсталі Метінвесту Олександра Мироненка відвідала Центр координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі, який працює на базі Запоріжсталі.

Щодня в центрі працює до 200 волонтерів – працівників Метінвесту. Роботи вистачає всім: до центру щодня прибувають гуманітарні вантажі – харчові продукти, одяг і взуття, побутові товари, засоби першої потреби, медикаменти. Центр консолідує допомогу не тільки з усієї України – сюди вирушає провізія, придбана в межах проєкту «Рятуємо життя», який фінансують компанії Метінвест і ДТЕК, що входять до найбільшої в Україні інвестиційної групи SCM, за підтримки Офісу Президента України, у координації з Фондом Ріната Ахметова та міськими адміністраціями шести міст України.

Олександр Мироненко зазначив, що запорізький хаб за весь час функціонування вже обробив понад 1000 тонн гуманітарної допомоги, однак попереду роботи не менше. Тільки в березні-квітні 2022 року в межах проєкту «Рятуємо життя» бізнеси SCM контрактують у Європі, доставляють в Україну та формують не менше 400 тисяч наборів виживання. Частково вони будуть передані мешканцям, інша частина сформує стратегічній запас провізії для кожного з шести міст.

Ірина Верещук на власні очі побачила злагоджену роботу волонтерів центру: за час діяльності центру команда добровольців-метінвестівців напрацювала власний ритм без зайвих рухів чи зволікань. Олександр Мироненко повідомив, що тільки за сьогодні волонтери спакували 8640 продуктових наборів, які врятують стільки ж життів українців, що через військову агресію росії опинилися в містах на межі гуманітарної катастрофи. Скоро вони вирушать до міст, де потребують порятунку наші співвітчизники.

Власне, зараз ми є свідками того, як має працювати злагоджена держава в особливий період. Бо зараз ми відпрацьовуємо ті методики, ті формули, які нам допоможуть стати процвітаючою країною в майбутньому. Тут консолідуються зусилля соціально орієнтованого бізнесу, державної та міської влади. Ми бачимо багато волонтерів, багато працівників Метінвесту, яким не байдуже, якою буде доля нашої держави. І зрозуміло, що це все разом дає історію успіху нашої держави і дає надію на перемогу. На що я дуже-дуже сподіваюся і чого нам дуже бажаю.

— Ірина ВЕРЕЩУК.

Своєю чергою генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко зазначив, що бізнес робить усе, аби наблизити перемогу України по всім фронтам.

– Ми розгорнули справжній гуманітарний фронт України, який обробляє й відправляє колосальний обсяг гуманітарної допомоги до українських міст.  Метінвест підтримує ЗСУ та Сили тероборони України – захисною амуніцією, аптечками стандарту НАТО, надає техніку, бере участь у зведенні фортифікаційних укріплень. Зрештою, ми усвідомлюємо важливість економічного фронту і поступово відновлюємо виробництво, аби забезпечувати валютні надходження й наповнення бюджетів податками, – підкреслив Олександр МИРОНЕНКО

Зокрема віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово  окупованих територій Ірина Верещук відвідала міські центри розміщення евакуйованих українців, а також Центр допомоги Метінвест, де живуть вимушені переселенці з Маріуполя.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.