This page hasn't been translated into English yet.
Digest 5/13/2021 Read 6 min

Виробничий дайджест Метінвесту за квітень 2021 року

Травневі свята позаду. Тож саме час присвятити себе активному відпочинку. А що може бути кращим за дозвілля, що пов'язане з індустріальними красотами? Ми починаємо виробничий дайджест Метінвесту. Готуйтеся зануритися у світ гірників і металургів.
_____

І насамперед запрошуємо вас до музею промислової техніки «Силачі кар'єрів і приборкувачі металу».

Нещодавно на Азовсталі з'явився велетень-чавуновоз вантажопідйомністю 140 тонн. Це вже другий чавуновоз із початку року, який поповнив парк спецтехніки доменного цеху. У його покупку Метінвест інвестував понад 4 млн грн.

ЦГЗК поповнив кар'єрний парк Тачок Метінвесту. В гірничо-транспортному цеху № 2 –  плюс три новачки: два автосамоскиди та колісний бульдозер БелАЗ. Вартість транспорту – понад 80 млн грн. У гірників ЦГЗК з'явилося два кар'єрних самоскиди БелАЗ. 130-тонники працюватимуть у Глеєватського кар'єрі. Керувати ними легко й комфортно. Електронна начинка допомагає контролювати завантаження, а зовнішнє відеоспостереження збільшує кут огляду.

Метінвест Кривий Ріг купив одразу 14 новеньких вахтівок, які будуть розвозити працівників. Вони зібрані на базі позашляхового шасі Renault з дизельними двигунами на 270 кінських сил. Авто розроблені спеціально для непростих умов кар'єрних доріг.

____ 

Наступним етапом нашої прогулянки буде інноваційний парк, який покаже всю міць спільної роботи науки та виробництва.

Метінвест Маріуполь закінчує масштабний проєкт вартістю 6,2 млн доларів – на аглофабриці ММКІ завершуються роботи з заміни очисних фільтрів на установках В-8 і В-9. Також на фінальній стадії – реконструкція електрофільтрів на агломашинах №№ 1-6.

На ІнГЗК масштабно модернізують виробництво. Тут будують комплекс циклічно-потокової технології. Зараз тривають будівельно-монтажні роботи на горизонті -300 м. Комплекс дозволить набагато швидше транспортувати породу з нижніх горизонтів кар'єра та зменшить використання в роботі автосамоскидів.

На ПівнГЗК створять найбільший в Україні комплекс зі згущення пульпи. Проєктує гідротехнічний об'єкт німецька компанія ENGINEERING DOBERSEK, а управляти проєктом буде Метінвест Інжиніринг. В експлуатацію об'єкт введуть уже в 2023 році.

У цеху холодної прокатки ММКІ почали працювати дві нові блочно-компресорні станції. У цей проєкт Метінвест інвестував 17,5 млн грн. 

У конвертерному цеху Азовсталі знайшли рішення, як робити сляби без жодного дефекту поверхні – ребрових тріщин. Для цього на 11-му струмку МБЛЗ № 6 змінили конструкцію кристалізатора, встановивши нові вузькі стінки зі скошеними кутами.

У межах великої інвестпрограми Північний ГЗК оновлює обладнання на першій дробильній фабриці. Зараз пусконаладку проходить конусна дробарка середнього дроблення. У 2021-му встановлять ще три. Устаткування обійдеться Метінвест Кривий Ріг у 130 млн грн.

_____ 

Далі експозиція покаже вам усю красу виробничих ремонтів, які роблять індустрію ще потужнішою.

На ІнГЗК уважно стежать за справністю обладнання, що задіяне в усьому виробничому процесі. Зараз тут виконують капремонт дробарки КРД № 3.

На рудозбагачувальній фабриці № 1 Північного ГЗК після капремонту ввели в експлуатацію технологічну секцію № 23. Тут замінили понад 30 видів основного обладнання на всіх ділянках фабрики – подачі руди, подрібнення, сепарації, гидроциклонів і піскових насосів.

На ІнГЗК після капітального ремонту повернувся тепловоз ТЕМ2 № 34. Техніку відновлювали на Ізюмському тепловозоремонтному заводі.

_____ 

Цей музей покаже вам весь масштаб індустріальних досягнень і мотивує до нових звершень. Пам'ятайте, у світі немає нічого неможливого.

На Азовсталі пройшли два сертифікаційних аудити – для поставки продукції в Республіку Молдова та сертифікація за Правилами Американського Бюро Судноплавства.

_____ 

А ще дізнайтеся, як уживаються в цьому світі відповідальне виробництво та природа, про яку треба дбати щодня.

У 2020 році на екопроєкти ІнГЗК Метінвест направив понад 2,6 млрд грн. Завдяки новим експериментальним ініціативам вдалося підвищити екологічність комбінату ще на 5,8%.

 У межах масштабного проєкту з озеленення санітарно-захисної зони Північний ГЗК висадив 5000 кущів і дерев на кордоні з Першотравневим кар'єром. У цей екологічний проєкт Метінвест інвестував понад 2 млн гривень.

З весняним пилом у Тернівському районі бореться спецтехніка ПівнГЗК. Машини йдуть за затвердженим маршрутом і двічі на тиждень поливають дороги мікрорайонів Даманського, вулиці Черкасова, Смирнова, Володимира Терещенка, площу Петлякова.