Екомодернізація 09.04.2021 Читати 4 хв

Енергоефективні новинки в цеху холодної прокатки ММК імені Ілліча вже в роботі

На ММК імені Ілліча Групи Метінвест у межах програми капітальних інвестицій у цех холодної прокатки (ЦХП) закупили дві нові енергоефективні блоково-компресорні станції турецького виробника Dalgakiran. Новинки допоможуть економити на виробленні стисненого повітря та забезпечать надійну роботу пневмосистем підрозділу. Сума інвестицій компанії в придбання цього обладнання склала 17,5 млн грн.

Підвищена вологість повітря, що надходить з теплосилового цеху, позначалася на стабільній роботі пневмосистем і приводила до втрат цінного ресурсу, та нерівномірне споживання стисненого повітря ділянками ЦХП, що приводить до перевитрати електроенергії, стали основними мотиваційними причинами придбання турецьких агрегатів.

Блоково-компресорні станції від компанії Dalgakiran являють собою герметичні й міцні зварні конструкції. Продуктивність кожної з них сягає 90 кубометрів на хвилину, потужність електродвигуна – до 540 кВТ. Також енергоефективні новинки обладнані адсорбційними осушувачами гарячої регенерації, що видаляють вологу безпосередньо зі стисненого повітря.

Введення в експлуатацію двох блокових компресорних станцій дозволило підрозділу перейти на локальне самозабезпечення стисненим повітрям, відмовившись від його централізованої подачі. З енергоефективними новинками цех знизив витрати електроенергії, скоротив витік стисненого повітря й налагодив стабільну роботу пневмосистем.

«Усі структурні підрозділи меткомбінату прагнуть бути енергоефективними, забезпечувати безпечне й екологічне виробництво. Стиснене повітря – один з найбільш дорогих енергоносіїв, і від правильного вибору компресорного устаткування безпосередньо залежить енергоспоживання. Завдяки вдосконаленню технологічного процесу за рахунок оновлення обладнання загальний обсяг споживаної меткомбінатом електроенергії зменшується», – підкреслив головний енергетик ММК імені Ілліча Групи Метінвест Олександр Власов.