This page hasn't been translated into English yet.
Products 12/7/2021 Read 4 min

На ММКІ якість металу контролюється на рівні елементарних частинок

В управління випробувань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвесту придбали оптико-емісійний спектрометр ARL iSpark швейцарської компанії Thermo Scientific. Сума інвестицій – понад 6,4 млн. грн.

Сучасне обладнання завдяки високочутливим фотоумножителям, уставленим у спектрометрі нового покоління, може з високою точністю та оперативністю визначати елементи у чорних металах на всіх переділях виробництва. Устаткування оснащене інноваційними параметрами виявлення та обробки сигналу. Унікальна оптика з високою спектральною роздільною здатністю робить максимально точні вимірювання.

Прилад ARL iSpark здатний за дві хвилини у 144 тоннах стали визначити 24 хімічні елементи, відсоток вмісту яких варіюється від ppm (0,0001%) до 100%. Після проведення контролю на спектрометрі, результати аналізу технологічних проб заносяться до електронного паспорта плавки, що дає можливість замовнику бачити якісні показники з хімскладу металу.

Завдяки новому спектрометру на меткомбінаті розширились можливості нашої лабораторії. Тепер якість продукції контролюється на рівні елементарних частинок від початку до кінця виробничого процесу, щоб максимально відповідати найвищим вимогам замовника.

— Євген ДУНАЄВ, директор з технології та якості ММКІ.