This page hasn't been translated into English yet.
Event 6/5/2023 Read 5 min

Метінвест – 17: час боротьби, незламності та віри в перемогу України

Групі Метінвест – 17. Ми прожили ще один, найскладніший рік в історії компанії. Він став випробуванням для всієї команди. Але водночас дав відчути, що кожен із нас – міцніший за сталь, адже загартований вогнем війни.

Пропонуємо разом із нами згадати найважливіші моменти 17-го року життя компанії. Читайте лонгрід, щоб місяць за місяцем пройти дистанцію, яка вже увійшла в історію та стала частиною великого шляху Метінвесту до перемоги. 

2022 РІК

ЧЕРВЕНЬ. Метал для України й світу

Війна – не привід зупинятися в розвитку. Навіть навпаки – вона змушує вдосконалюватися, щоб бути сильнішими та мати змогу подолати всі виклики часу. Зокрема, для цього на Каметсталі освоюють нові види продукції, як-от фасонний профіль МП-4, який раніше вироблявся на Азовсталі. Прокат використовують на гірничо-збагачувальних комбінатах при футеруванні млинів. Загалом у 2022 році продуктовий портфель компанії збільшився на 24 новинки. Це важливо, щоб підтримати галузь у теперішньому та мати сталь для відновлення країни в майбутньому. 

ЛИПЕНЬ. Капсули життя

Україна вперше почула про спеціальні мобільні укриття – розробку фахівців Метінвесту. Це металеві «капсули», які закопують на 1-1,5 метра під землю. Для додаткової надійності зверху роблять перекриття з дерев’яних брусів. Конструкція легко збирається й розбирається, вона зроблена з хвилястої сталі, яка витримує удар 152-міліметрових артилерійських снарядів. Усередині можна облаштувати і душові, і казарми, і столові. Все, щоб бійцям було комфортно й безпечно. Виробництво таких захисних споруд ще й досі триває на підприємствах Метінвесту. Наразі компанія виготовила й передала на фронт 200 сталевих укриттів.


БІЛЬШЕ ДЛЯ ЗСУ

Окрім «капсул життя», Метінвест самостійно та спільно з партнерами освоїв виробництво інших виробів зі сталі для потреб військових. Серед них – пластини для бронежилетів, протитанкові їжаки, мінібастіони, жорсткі елементи захисту для фронтових автівок і багато іншого.

СЕРПЕНЬ. Підтримуємо своїх

Якби не повномасштабна війна, у серпні своє 89-річчя мав би відсвяткувати Азовсталь. Попри те, що його стіни пошкоджені ворогом, комбінат не втрачений назавжди. Він продовжує жити в серцях і пам’яті всіх українців та азовстальців, які залишились у команді Метінвесту. Співробітники-переселенці влаштовують своє життя в інших містах і на підприємствах. Та при цьому зберігають і помножують свій професійний досвід, аби повернутися в український Маріуполь. Щоб допомогти людям пережити складні часи, в Метінвесті працює комплексна програма підтримки працівників. Більш детально про її напрямки читайте в окремому матеріалі

ВЕРЕСЕНЬ. Час для нового покоління

Початок нового навчального року. Для Метінвест Політехніки він особливий, адже гірничо-металургійний університет вперше здійснює набір студентів. Восени до навчання стали понад 442 майбутніх бакалаврів і магістрів. Попри складний час, Метінвест не відмовився від планів щодо розвитку технічної освіти в Україні. У виші готують фахівців за сучасними інженерно-технічними спеціальностями, які після перемоги використовуватимуть свої знання для великої відбудови держави. Зараз триває нова вступна кампанія-2023.

Ми продовжимо розвивати Метінвест Політехніку. Це важливо для майбутнього Групи Метінвест та України загалом. Адже після перемоги розпочнеться етап відбудови країни. А для того, щоб відновлювати, зокрема металургію, енергетику, знадобляться висококваліфіковані спеціалісти.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

ЖОВТЕНЬ. Символи незламності

На початку жовтня в Стамбулі урочисто зійшов на воду «Гетьман Іван Мазепа»новітній корвет, який став до лав Військово-морських сил ЗСУ. Його корпус зроблений зі сталі маріупольських комбінатів Метінвесту – легендарних «учасників» оборони Міста Марії. Ще до початку повномасштабної війни компанія передала на виготовлення судна 1000 тонн гарячекатаного листа. Частину партії – іллічівську сталь – привезли напряму з Маріуполя, іншу – з італійського Metinvest Trametal, де прокат виготовляли з азовстальських слябів. Це яскравий приклад того, як маріупольські меткомбінати навіть зараз продовжують працювати на перемогу України.

ОСОБЛИВА СТАЛЬ

Метінвест і UNITED24 створили лімітовану серію браслетів зі сталі, виробленої на Азовсталі до початку повномасштабного вторгнення. Менш ніж за два місяці було продано 100 тисяч символів незламності, які придбали громадяни з 44 країн у всьому світі. Увесь прибуток пішов на ЗСУ

ЛИСТОПАД. На стороні світла

Ворог активно намагається занурити українців у темряву, здійснюючи енергетичний терор. Під обстріли потрапляють критично важливі об’єкти – електростанції та ЛЕП, що забезпечують життєдіяльність міст і підприємств. Україні загрожує глобальний блекаут. Щоб впоратися з загрозою, Метінвест починає постачати захисникам на передній край і мешканцям прифронтових громад енергетичне обладнання: генератори, зарядні станції, акумулятори. Наразі компанія передала майже 450 життєво важливих пристроїв, щоб українці за будь-яких обставин залишалися на зв’язку, зі світлом і теплом.

ГРУДЕНЬ. Життя без обмежень

Гуманітарний проєкт Метінвесту «Рятуємо життя» почав співпрацювати з Protez Hub. Відтоді партнери разом допомагають українцям з ампутаціями повернутися до життя без обмежень. Для військових і цивільних, які постраждали внаслідок війни, діє комплексна програма з протезування. Наразі її проходять 48 людей, а 13 з них – уже отримали сучасні протези, як-от сталевар Запоріжсталі Анатолій Узлов. Чоловіку, який втратив на фронті частину лівої руки, встановили біонічний протез. Зараз запоріжець проходить етап примірювання й реабілітації. У 2023 році Метінвест планує залучити до програми протезування щонайменше 70 постраждалих українців.

ЦИФРА

Від початку повномасштабної війни «Рятуємо життя» допоміг майже пів мільйону людей. Серед напрямків роботи проєкту – протезування й психологічна реабілітація; забезпечення продуктами, ліками, засобами гігієни, речами першої потреби; облаштування шелтерів, підтримка соціальних і культурних проєктів.

2023 РІК

СІЧЕНЬ. Зігріті теплом

Напередодні холодів і взимку Метінвест активно постачав захисникам і мешканцям прифронтових міст польові пічки. Компанія виготовила майже 5 тисяч засобів обігріву на власних активах та у співпраці з партнерами. Кожен екземпляр – надійний та зручний. Такі грубки можна поставити у в будь-якому місці й топити доступним паливом. Завдяки достатній товщині стінок та оптимальній конструкції вони дають тепло одразу після розпалювання. Зазвичай мобільні печі можуть обігріти зо 50 квадратних метрів приміщення, бліндаж або спецукриття.

ФАКТ

Для мешканців Авдіївки, які через постійні обстріли живуть без світла, тепла та газу, буржуйки від Метінвесту буквально врятували їм життя 

ЛЮТИЙ. Рік незламності

Як і вся Україна, команда Метінвесту пережила складний рік повномасштабної війни. Ми вкотре переконалися, яка сильна в нас країна, які сміливі люди. Особливо, захисники, які щодня боронять незалежність держави на фронті, ризикуючи власним життям. Наразі компанія спрямувала на підтримку української армії 2 млрд грн, і ця сума зростає щодня. На фронт системно доставляється амуніція, засоби захисту, тактичне обладнання й техніка. Підтримка війську надається в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Допомогти країні вистояти та перемогти – це принципова позиція акціонера Метінвесту.

БЕРЕЗЕНЬ. Сталь для майбутнього

У Києві поновили будівництво унікального моста-хвилі. Переправа незвичної форми з’єднає Оболонський острів та парк «Наталка». Крім незвичності проєкту він цінний ще й тим, що майже 300 тонн металу для мосту було виготовлено на комбінаті Азовсталь напередодні повномасштабного вторгнення РФ. Також метал комбінату використали для столичних трамваїв, які навесні вийшли на лінію й відтоді курсують між Троєщиною і Дарницею. Більше про долю металу з маріупольських меткомбінатів розповідаємо в розділі Металургія Інкогніта

Уже декілька місяців трамваї зі сталі Азовсталі дбають про комфорт киян і гостей міста

КВІТЕНЬ. Серце Азовсталі

«Серце Азовсталі» передав перші десять сертифікатів підтримки оборонцям міста Марії та їхнім родинам. Це стало стартом повноцінної програмної роботи проєкту за шістьма напрямками:  «Здоров'я», «Родина», «Спорт», «Повернення», «Майбутнє», «Захист». Кожен з них враховує актуальні потреби воїнів – від лікування, протезування, реабілітації до здобуття освіти, допомоги з працевлаштуванням та юридичного супроводу. На допомогу захисникам Маріуполя, членам родин загиблих, полонених і безвісти зниклих оборонців Рінат Ахметов виділив 1 млрд грн. Проєкт здійснюється за організаційної підтримки Метінвесту.

ТРАВЕНЬ. Відбудуємо зруйноване

У Запоріжжі розпочалося відновлення житлового будинку, який постраждав під час ворожої атаки на Запоріжжя у жовтні 2022 року. До важливого проєкту також долучився Метінвест, який спрямує на його реалізацію приблизно 50 млн грн. Поки що цей будинок уособлює собою руйнівну силу війни. Але ми хочемо довести, що сила єдності українців набагато потужніша. Ще одним прикладом роботи компанії в напрямку відбудови України стала презентація концепції «Сталева мрія». Вона містить набір рішень від Метінвест-СМЦ для будівництва житла та соціальної інфраструктури, які можна адаптувати під потреби конкретних громад.

ЧЕРВЕНЬ. Новий відлік

У червні Метінвест відзначає свій 17-й день народження. Радіємо, що за цей час ми змогли об’єднати навколо себе людей – співробітників, клієнтів, партнерів, мешканців міст присутності, які так само вболівають за майбутнє країни. Дякуємо кожному, хто крокує разом із нами на шляху до перемоги. Компанія й надалі залишатиметься надійною опорою держави та її громадян.

ЦИФРА

За п’ятнадцять місяців повномасштабної війни Метінвест спрямував на допомогу Україні понад 3,7 млрд гривень

Більш детально про те, як Метінвест підтримує Україну та українців в умовах повномасштабного вторгнення, читайте в окремому матеріалі. 

Рік у фотографіях

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.