This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 8/16/2023 Read 4 min

Каметсталь інвестує в реконструкцію башти гасіння коксового цеху

Складні часи сьогодення – виклик для українських підприємств металургійної галузі. Проте Каметсталь продовжує ефективно працювати та інвестувати в оновлення виробничого обладнання. У коксовому цеху комбінату розпочалася реконструкція башти гасіння із відновленням технічних характеристик споруди до проєктних значень.

Башта гасіння побудована в 1988 році в комплексі будівництва коксової батареї КБ-1біс. Це велика залізобетонна споруда, висотою близько 40 метрів. Призначення башти  - забезпечення процесу мокрого гасіння коксу, який має температуру 1000-1050°, для чого всередині башти встановлено спеціальний зрошувальний пристрій, що подає під високим тиском воду на вагон із коксом. Процес гасіння супроводжується інтенсивним випаровуванням, однак за рахунок складної конструкції конфузорно-дифузорного типу, башта забезпечує утримання шкідливих агресивних речовин та не допускає їх викиду в атмосферу. Але за період тривалої експлуатації у важкому середовищі, навіть міцні залізобетонні конструкції втратили стійкість, що не гарантує безпеку персоналу та ефективність технологічного процесу. Було проведено обстеження башти гасіння, за результатами якого прийняте рішення про проведення реконструкції із відновленням технічних характеристик споруди до проєктних значень. 

Із залученням спеціалізованої організації ТОВ «Укрекспертпроєкт» розроблено низку проєктних рішень, які передбачають спорудження нових залізобетонних стін товщиною 200 мм всередині башти, а захист зовнішніх поверхонь забезпечується торкрет-бетоном. За допомогою 16 тисяч арматурних стрижнів нові конструктиви зв’язуються з існуючими стінами та утворюють суцільну міцну конструкцію.  В такий спосіб буде захищено 100% вертикальної поверхні башти загальною площею більше 3600 квадратних метри.

Для виконання такої масштабної задачі виконавцем робіт обрано підрядну організацію ТОВ «ІТАЛПАЙП», яка вже має успішний досвід виконання аналогічних робіт на інших підприємствах. Роботи було розпочато у червні поточного року. Станом на сьогоднішній день на майданчику задіяно більше 40 фахівців-будівельників підрядника, організовано цілодобове виконання робіт. Слід зазначити, що складна геометрична форма та висотність споруди не дозволяють швидко переставляти опалубку, встановлювати арматурні сітки та заливати бетонну суміш на внутрішні стіни башти. З метою  подолання цих обмежень та підвищення темпів реконструкції, підрядником встановлено спеціальний вантажопідйомний механізм – шахтний підйомник, за допомогою якого  забезпечується доступ будівельників та подача матеріалів по всьому периметру споруди, із швидким переміщенням на наступну дільницю. В такий спосіб вже споруджено більш ніж 400 квадратних метрів поверхні із залізобетону всередині та заторкретовано близько 250 квадратних метрів зовнішніх стін.

Окрім відновлення безпосередньо башти гасіння, буде виконано заміну залізничного шляху гасильного вагону, встановлення нового зрошувального пристрою та колектору подачі води на гасіння. Колектор діаметром 530 мм виконаний з гумових матеріалів, що дозволить збільшити його міжремонтний період до 10 років. 

– Треба відзначити, що реконструкція великих промислових споруд завжди пов’язана із ризиками виникнення непередбачених питань, що вимагають прийняття додаткових проєктних рішень, це не оминуло і наш  будівельний майданчик, але, завдяки злагодженій роботі підрядної організації та служб Каметсталі – фахівців коксового цеху, дирекції з капітального будівництва та інвестицій, інжинірингової служби, проєктно-конструкторського відділу, управління залізничного транспорту та інших, питання, яких не мало, вдається вирішувати без затримок, тому роботи з реконструкції башти гасіння КБ-1біс планується завершити в рамках погодженого графіку проєкту, та вже в цьому році передати об’єкт в експлуатацію. – Сергій НІКОЛАЄВ, начальник технічного відділу об`єктів капітального будівництва:

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.