This page hasn't been translated into English yet.
Results of The Year 2/16/2022 Read 10 min

Підсумки 2021: Запоріжвогнетрив

Річний марафон приніс «Запоріжвогнетриву» найбільший виробничий рекорд десятиліття. Що найцікавіше – у цьому «забігу» на підприємстві не обійшли увагою екологічні проєкти, розвиток СПП і досягнення команди.

Коли закриті річні звіти, стихла передсвяткова метушня, саме час подивитися на результати минулого року. Навіщо? Щоб зрозуміти, як попрацював «Запоріжвогнетрив». А ще – для мотивації, адже нічого так не надихає, як бажання перевершити себе.

МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА

Прокачали прес та садову

У 2021 році на «Запоріжвогнетриві» поліпшили устаткування цеху магнезіальних виробів – гідравлічний прес № 7 і садову машину.

На пресі замінили електронну систему управління, силову й регулювальну гідравліку, колони преса. Встановили новий автоматичний блок безпеки. Аналоговий пульт управління пресом замінили на компактну цифрову консоль.

Автоматизували роботу садової машини. Це знизить людський фактор в експлуатації агрегату та підвищить якість продукції. Після модернізації обладнання працюватиме без аварійних простоїв, підвищиться точність і стабільність пресування.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

На оновлення гідравлічного преса № 7 і садової машини «Запоріжвогнетриву» Група Метінвест надіслала понад 21 млн гривень.

 

ДОСЯГНЕННЯ

Рекордна продуктивність

За минулий рік «Запоріжвогнетрив» виготовив рекордну кількість продукції. При запланованих 152 141 т підприємство випустило 166 421 т виробів. Це найбільший показник із 2011 року.

За асортиментом і цехами результати такі:

– ПВВ – 24 171 т високоглиноземистих виробів або 30,3% понад план (максимум за десять років);

– огнетриви для ремонту повітронагрівачів доменних печей металургійних підприємств Метінвесту – 13 156 т шамотних виробів в умовах ПВВ (учетверо більше, ніж у 2020 році – історичний рекорд ПВВ за час існування цеху);

– периклазовуглецевий асортимент для футерування конвертерів і стальковшів – 9 142 т або +467 т до плану.

Ось що називається «добре попрацювали».

СПП: ідея на мільйон і QR-коди

Система подання пропозицій принесла «Запоріжвогнетриву» відразу два досягнення – грошове й цифрове.

У 2021 році на підприємстві запровадили захід з економічним ефектом понад 1 млн гривень. Проєкт СПП розробили співробітники Сервісного центру Запоріжжя – начальник дільниці Олександр САЗОНОВ, майстер з гарячих ремонтів Віталій НИКИТЮК, вогнетривники Максим ЩЕТІНІН і Сергій ВЕЛІКЖАНІН. Фахівці запропонували замінити вогнетриви марки ПХСУТ-1 на ШПД-39-122 відкоси. Це знизить питому витрату вогнетривів при виконанні футерування елементів мартенівської печі «відкоси». Заміна вогнетривких матеріалів не впливає на стійкість елемента, зате зекономить підприємству кругленьку суму. 

Щоб раціональні ініціативи заводчан розглядали якнайшвидше, на «Запоріжвогнетриві» запустили цифрову систему подання пропозицій. Як працює новація? Зі смартфона потрібно просканувати QR-код (він є в усіх структурних підрозділах), перейти за посиланням на електронний бланк СПП та заповнити форму. Після цього пропозиція автоматично приходить на пошту відповідальному в УпрОП і реєструється в базі СПП. Усього пара кліків – і кожна ідея на півдорозі до втілення. 

 

ЦИФРА РОКУ

 

1166 421 т продукції за рік випустив «Запоріжвогнетрив». Це рекордний показник продуктивності підприємства з 2011 року.

 

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЄКТИ

Пастки для пилу

У грудні «Запоріжвогнетрив» закінчив монтаж газоочисної системи на дільниці виготовлення шамотних виробів алюмосилікатного цеху. Тут встановили рукавні фільтри з імпульсною регенерацією. Це найефективніше обладнання для вловлювання дрібнодисперсного пилу: при експлуатації устаткування залишковий вміст твердих частинок у повітрі не перевищує 20 мг на м³. Вартість проєкту – 12 млн гривень.

Оновлення газоочисних систем шамотного виробництва – частина програми екологічної модернізації «Запоріжвогнетриву». Рукавні фільтри нового покоління знизять навантаження на навколишнє середовище й покращать умови праці в алюмосилікатному цеху.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

Понад 30 млн гривень за п'ять років спрямував Метінвест на екологічні проєкти ПрАТ «Запоріжвогнетрив».

 

Сергій ГОМАН – генеральний директор Запоріжвонетрива

«2021 рік залишиться в нашій пам'яті як непростий, але дуже насичений та динамічний. Він подарував кожному з нас цінний життєвий досвід, приніс багато значних подій і реальних досягнень. У цьому році «Запоріжвогнетрив» виробив рекордну з 2011 року кількість продукції – майже 170 тисяч тонн. І це заслуга кожного співробітника підприємства, нашої великої професійної команди. 

Як відповідальний бізнес ми завжди ставимо природоохоронні питання на перший план. До всіх заходів, що стосуються покращення рівня екологічної безпеки в регіоні, «Запоріжвогнетрив» підходить комплексно. Підприємство впроваджує найкращі практики та передові екологічні технології, послідовно мінімізує вплив на навколишнє середовище. 

У 2021 році «Запоріжвогнетрив» продовжив інвестувати в основні проєкти екологічної реконструкції та модернізації виробництва. Серед них – встановлення рукавних фільтрів з імпульсною регенерацією на дільниці виробництва шамотних виробів алюмосилікатного цеху, модернізація основного устаткування цеху магнезіальних виробів – гідравлічного преса № 7 і садової машини. Тільки за останні п'ять років «Запоріжвогнетрив» інвестував в екологічні проєкти підтримки стану обладнання понад 30 млн гривень». – Сергій ГОМАН.

ЛЮДИ РОКУ

Кожна ідея важлива

Дмитро ГАРМАШ

Заступник начальника алюмосилікатного цеху «Запоріжвогнетриву» з інжинірингу Дмитро ГАРМАШ постійно бере участь у СПП. Тільки у 2021 році він подав дев'ять пропозицій. Частина без економічного ефекту – такі ідеї оптимізують виробництво, ремонти, підвищують рівень ОПіПБ. А ось проєкт скорочення витрат в алюмосилікатному цеху ПШВ може принести понад 250 тис. грн річної економії.

– Я запропонував змінити ланцюжок технологічного потоку, встановивши біля пресів молоткові дробарки. Так перероблена сировина через конвеєр підвалу осипів та елеватор потрапляє до бункера преса. Це виключає витрати на перевезення й електроенергію технологічного потоку помольного відділення, – пояснює фахівець.

Дмитро впевнений: будь-які пропозиції мають цінність, а разом рішення дають дивовижний результат і для підприємства, і для самих співробітників.

Колоритне хобі

Олексій ТУРЧИН

Складно уявити, що дужий, суворого вигляду чоловік із напрацьованими руками вишиває. І не просто вміє робити невпевнені стібки, а майстерно володіє технікою.

Олексій ТУРЧИН працює укладачем-пакувальником на складі готової продукції алюмосилікатного цеху «Запоріжвогнетриву». Вільний час він присвячує рукоділлю й через вишивку передає любов до України.

– Якось захотів собі традиційну вишивану українську сорочку. Розібравшись у різноманітності орнаментів і технік, зрозумів, що цю справу можу довірити лише собі. Завдяки батькам я отримав хорошу творчу базу: ходив до музичної школи й художнього гуртка. Я й зараз люблю малювати, особливо портрети. А вишивання розслаблює, знімає напругу, допомагає впоратися зі складними емоціями та спогадами, – ділиться Олексій.

Талановитий заводчанин створює справжні шедеври, дивуючи колег розмаїттям прикладного мистецтва.

 

Досконалість не має меж

В учасників СПП різна мотивація: додатковий заробіток, поліпшення технологічних процесів чи умов праці, «спортивний інтерес» – на кшталт змагань за кількістю ідей. А є спеціалісти, які так розвивають свій професіоналізм. Наприклад, майстер з футерування жолобів Сервісного центру (м. Маріуполь) Євген БОЙКО вважає, що пошук раціональних рішень допомагає його особистісному зростанню. У 2021 році він запровадив одразу дві пропозиції з економічним ефектом.

– Одна з моїх ідей зараз на стадії відстеження показників. Я знайшов спосіб знизити питомі витрати вогнетривких матеріалів на обслуговування футерування жолобів доменних печей «МК «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча. Сподіваюся, це рішення принесе економію підприємствам, а мені нові перспективи, – зазначив майстер.

Чекаємо на результати. Можливо, Євген Бойко стане новим кулібіним «Запоріжвогнетриву».

Друзі, додавайте лонгрід до закладок. Окрім «Запоріжвогнетриву», в межах спецпроєкту ми розповімо про досягнення інших підприємств Групи Метінвест.

 

Підсумки 2021: Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча

Підсумки 2021: Дніпровський коксохімічний завод

Підсумки 2021: Азовсталь

Підсумки 2021: Авдіївський коксохімічний завод