This page hasn't been translated into English yet.
Results of The Year 2/2/2022 Read 10 min

Підсумки 2021: Дніпровський коксохімічний завод

Для ДКХЗ головною подією року стало приєднання Дніпровського металургійного комбінату до Групи Метінвест. Це запустило низку важливих змін у житті підприємства та його співробітників.

Тактика «мікрокроків» добре підходить для розвитку людини, але на великому підприємстві працюють інші правила. Щоб отримати видимий результат, потрібно діяти глобально та за всіма основними напрямками. Складно? Так. Зате ефективно – показуємо на прикладі Дніпровського КХЗ. За 2021 рік тут провели апгрейд виробничих потужностей, виконали капітальні ремонти технологічного обладнання й підвищили соціальні стандарти. І це тільки початок.

МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА

Батарея – вогонь

У 2021 році на ДКХЗ завершили модернізацію коксової батареї № 5. Переклали 15 простінків, замінили майже 1100 тонн вогнетривких виробів, оновили анкераж, елементи армування, газопідвідну й газовідвідну арматуру. Для зручності співробітників поміняли робочий майданчик обслуговування з машинного боку. Після перекладання корисний об'єм батареї збільшився, а час коксування скоротився, і тепер вона споживає менше коксового газу. А ще оновлена батарея працює з урахуванням екологічних вимог. 

Обновка на МБЛЗ № 2

З січня 2021 року в конвертерному цеху на машині безперервного лиття заготовин № 2 працює новий підйомно-поворотний стенд. У порівнянні з попередником він має ряд технічних переваг: дві незалежні лаги для підйому ковшів і вантажність 250-260 тонн – якраз на одну плавку сталі. Завдяки вдосконаленій модифікації стендом керувати набагато простіше. Це робить умови праці розливників сталі кращими та безпечнішими.

Чиста продуктивність

Корисні новації отримала агломераційна машина № 11. Під час капремонту тут замінили більшу частину обладнання та опорних металоконструкцій. Щоб зменшити енерговитрати, встановили тиристорні перетворювачі. Ці роботи допомогли збільшити виробництво агломерату на 550 тонн на добу. Також на АМ-11 змонтували сучасне укриття, яке локалізує майже весь пил усередині агрегату. Так показники викидів у повітря відповідають встановленим нормам. 

АМ-11 – друга агломашина підприємства, оснащена сучасним укриттям. У її модернізацію Метінвест інвестував 80 млн гривень.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

На ремонт ключового обладнання підприємства Метінвест спрямував 174,5 млн гривень.

 

Стало  YASNO

У співпраці з компанією YASNO на підприємстві реалізовано перший в Україні енергосервісний проєкт із компенсації реактивної потужності. Щоб знизити витрати на електроенергію, що не виконує корисну роботу, на дільницях цеху мереж і підстанцій поставили конденсаторні батареї загальною продуктивністю 12 900 кВАр. З цими пристроями енергія для потреб підприємства частково генерується безпосередньо на його території, отже з мережі її споживається менше. Так за 11 місяців 2021 року вдалося заощадити понад 5 млн гривень.

ДОСЯГНЕННЯ

Рекорди прокатного та конвертерного цехів

У червні в конвертерному цеху на МБЛЗ № 3 отримали рекордну серійність безперервного лиття заготовин. За один технологічний цикл вдалося виконати 60 розливів поспіль без зупинки машини й видати 15 000 тонн безперервнолитої заготовини. Час рекордної серії – 81 година, найкращий показник на МБЛЗ № 3 за всю історію її експлуатації. Висока серійність виробництва дозволила знизити питомі витрати природного газу та вогнетривів унаслідок скорочення циклів розігріву ковшів.

У жовтні рекордну кількість продукції випустив прокатний цех. На дільниці стану 400/200 зробили 61 923 тонни гарячого прокату. Це найвищий виробничий показник з моменту запуску обладнання у 2014 році. За новим рекордом стоїть велика робота команди прокатників. Їм вдалося знизити простої стану та збільшити його погодинне виробництво.

Дмитро Ліппа - генеральний директор ДКХЗ

– Стабільність – це знак якості нашої спільної роботи. У великого колективу ДКХЗ, у його металургійного та коксового підрозділів, з'явилося стабільне й зрозуміле майбутнє – це ключова подія 2021 року.

Після періоду невизначеності співробітники знаходять впевненість і надію на покращення умов праці та свого добробуту, засновані на перспективах розвитку нашого підприємства.

Ми віримо в потенціал колективу, віримо в те, що разом зі зростанням ефективності виробництва розвиватимуться й інші напрямки. Спільно з компанією Метінвест ми працюватимемо над модернізацією потужностей, покращенням умов праці й побуту, навчатимемо та розвиватимемо молодих спеціалістів, а також виконаємо всі соціальні зобов'язання перед нашими співробітниками, – Дмитро ЛІППА, генеральний директор Дніпровського коксохімічного заводу.

 

ТУРБОТА ПРО СПІВРОБІТНИКІВ

Експрес-перевірка здоров'я

Для медичної частини на території ДКХЗ придбали три комплекси електронної системи медичних оглядів. За допомогою ЕСМО медики оперативно одержують дані основних параметрів стану організму – температура тіла, артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, наявність алкоголю, втома. Використання ЕСМО скорочує час передзмінного огляду до однієї хвилини на людину. Крім того, обладнання допомагає систематизувати інформацію за проведеними медоглядами й сформувати базу даних. На придбання інноваційних тест-комплексів Метінвест виділив понад 2,2 млн гривень.

Комфортний побут

У липні за програмою покращення робочого побуту для працівників виробничих дільниць капітально відремонтували лазневий комплекс доменників. Щоб створити комфортні умови для 260 осіб, тут встановили сучасні душові кабіни, нову сантехніку, пристрої для сушіння рук, фени. 

Раніше за цією ж програмою в конвертерному цеху оновили 900 м² чоловічого відділення на четвертому поверсі побутового корпусу. Відремонтовані приміщення розраховані на 350 металургів. 

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

4 млн інвестував Метінвест у покращення побутових умов підприємства. 

 

ЛЮДИ РОКУ

Сучасний керівник

Олександр Олійник

Начальник прокатного цеху ДКХЗ Олександр ОЛІЙНИК отримав призначення на підприємство у 2017 році. З того часу його підрозділ працює тільки на покращення виробничих показників – розширюється сортамент, впроваджуються операційні покращення. 

– Я радий, що за чотири роки в прокатному цеху мені вдалося створити злагоджений колектив, де кожна людина розуміє свою роль у виконанні виробничих завдань і гідно працює. Так ми отримуємо відмінні результати й разом прагнемо до нових успіхів. Ми намагаємося завжди обирати правильний шлях, щоб у майбутньому йти тільки вперед, – каже Олександр.

У 2021 році за вагомий внесок у зміцнення економічного і промислового потенціалу України, розвиток вітчизняної металургійної та гірничодобувної промисловості, сумлінну працю й високий професіоналізм Олександр Олійник нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом». Оце так визнання!

Чемпіон сталевого хвату

Дмитро Сорока

Дмитро СОРОКА – слюсар-ремонтник п'ятого розряду доменного цеху ДКХЗ. А ще він відомий в Україні та за її межами спортсмен. У листопаді на Чемпіонаті Європи з армліфтингу він завоював «золото», ставши найкращим одразу у двох дисциплінах. 

– Спорт і металургія – шлях для сильних духом. В армліфтинг я прийшов у 2015 році, з того часу багато разів підіймався на п'єдестал переможців, став майстром спорту міжнародного класу. Щиро вдячний своєму тренеру – Едуарду Аноткіну, співробітнику доменного цеху. Мені є на кого рівнятись і куди рости, – зазначає Дмитро.

Титулований слюсар Дніпровського коксохіму – людина з відповідальною громадянською позицією. Ось уже 12 років Дмитро Сорока регулярно здає кров. У 2021 році йому надали звання Почесного донора України. 

Друзі, додавайте лонгрід до закладок. Окрім ДКХЗ, в межах спецпроєкту ми розповімо про досягнення інших підприємств Групи Метінвест. 

Підсумки 2021: Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча