Під час візиту до Маріуполя акціонери Групи Метінвест Рінат Ахметов і Вадим Новинський відвідали металургійні комбінати імені Ілліча та «Азовсталь», зустрілися з трудовими колективами й обговорили реалізацію масштабної модернізації наявних потужностей, найбільші екологічні проєкти, а також будівництво нових підрозділів. З 2013 до 2021 року викиди пилу знизилися в сім разів при однакових показниках обсягів виробництва. Модернізовано доменне виробництво, аглофабрику, ведеться реконструкція конвертерних цехів підприємств.
«Повністю модернізована аглофабрика, яка довгі роки була одним із найбільших джерел викидів, – наголосив генеральний директор ММКІ Тарас ШЕВЧЕНКО. – Сьогодні жодна труба не димить. Проєкт тривав сім років. Інвестиції компанії склади 160 млн доларів. Ще один із найбільших екологічних проєктів – будівництво аспіраційних систем у доменному цеху, що розпочалося у 2019 році. За цей період на будівництво сучасних газоочисних установок Група Метінвест спрямувала майже 100 млн доларів. Три з чотирьох печей уже оснащені сучасною аспірацією».
Окрім екологічних проєктів Тарас Шевченко наголосив і на важливості розвитку. Побудована та працює МБЛЗ-4 в конвертерному цеху ММКІ. Інвестиції Групи Метінвест становили 150 млн доларів.
Введено в експлуатацію листопрокатний цех 1700 після реконструкції. Інвестиції склали 110 млн доларів. Проєкт дозволив збільшити вагу рулонів, освоїти новий сортамент і відповідати європейським вимогам із якості. Також виконано монтаж нової гідравлічної моталки для змотування 32-тонних гарячекатаних рулонів. На ці цілі компанія направила понад 30 мільйонів доларів.
Ми продовжуємо будівництво нового комплексу повітророздільної установки вартістю понад 55 млн доларів. Йде масштабне будівництво комплексу з виробництва холоднокатаної продукції. Інвестиції становитимуть майже 1 млрд доларів. Новий цех дозволить розширити новими видами нашу продукцію.
— Тарас ШЕВЧЕНКО, гендиректор ММКІ.Ще один проєкт екологічної модернізації реалізується на металургійному комбінаті «Азовсталь».
Торік стартував масштабний екологічний проєкт – реконструкція газоочисток конвертерів № 1 і 2. Він передбачає перехід роботи газоочисного обладнання сталеплавильних агрегатів із мокрої системи на суху. Зокрема, неорганізовані викиди над конвертерним відділенням будуть локалізовані. Інвестиції компанії в проєкт – понад 170 млн доларів. Ми продовжуємо модернізацію доменного цеху. Роботи йдуть буквально в кожному підрозділі «Азовсталі».
— Енвер ЦКІТІШВІЛІ, генеральний директор Азовсталі.Енвер Цкітішвілі також звернув увагу, що кожна реконструкція та модернізація об'єктів – це робочі місця для маріупольців, оскільки компанія дає роботу підрядним організаціям різного профілю. На нових об'єктах теж планують відкривати робочі місця.
«У будь-яких кризах і будь-яких ситуаціях ми продовжуємо працювати, – наголосив генеральний директор «Азовсталі». – Ми говоримо лише про стабільність і розвиток. Ми навіть не думаємо про те, що можемо скорочувати, наприклад, робочі місця. У нас є вакансії, і ми приймаємо людей на роботу. Ми не згорнули жодного проєкту ні на підприємстві, ні в місті. Саме це і є головним – ми дбаємо про колектив, дбаємо про розвиток міста й нашої України».