This page hasn't been translated into English yet.
Ecomodernization 7/28/2021 Read 4 min

Азовсталь продовжує будувати нову аспірацію

На меткомбінаті Азовсталь Групи Метінвест тривають роботи з реалізації масштабних екологічних проєктів, що модернізують металургійне виробництво. Зараз основні зусилля зосереджено на будівництві нової газоочистки в конвертерному цеху.

- Реконструкція газоочисток конвертерів №№ 1 і 2 – наймасштабніший екологічний проєкт Азовсталі. Він передбачає перехід роботи газоочисного устаткування сталеплавильних агрегатів з мокрої системи на суху. Неорганізовані викиди над конвертерним відділенням будуть локалізовані, – зазначив генеральний директор Азовсталі Енвер Цкітішвілі.

Технічний проєкт будівництва нової газоочистки для меткомбінату розробила компанія зі світовим ім'ям Primetals Technologies Austria GmbH. Вона ж забезпечить поставку необхідного обладнання для реалізації проєкту. Генеральний підрядник проекту – Метінвест Інжиніринг.

На жодному металургійному комбінаті, побудованому в минулому столітті з мокрою системою газоочистки, не встановлена суха система фільтрації. Це питання ретельно опрацьоване й знайдено оптимальне рішення з урахуванням усіх особливостей: ми не будемо модернізувати стару систему, а фактично з нуля побудуємо нову.

— Енвер ЦКІТІШВІЛІ, генеральний директор Азовсталі.

За новим проєктом очищення конвертерних газів буде здійснюватися на двох сухих газоочистках на базі електрофільтрів. Також навколо конвертерів будуть встановлені спеціальні укриття «догхаузи» для локалізації неорганізованих викидів у процесі заливки чавуну з наступним їх очищенням на рукавному фільтрі.

З урахуванням установки нового обладнання та складності технічного рішення в процесі проєктування передбачено посилення металоконструкцій і перекриттів конвертерного відділення. Нове обладнання буде оснащено відповідним рівнем автоматизації для забезпечення його безпечної експлуатації.

Наразі виконуються підготовчі роботи з паралельним постачанням основного обладнання. Ведеться будівництво фундаментів для перенесення енергоблоку й установки нового обладнання. Незабаром планується перенесення енергетичних трубопроводів для розміщення на їх колишньому місці нових електрофільтрів.

- В одну мить такі насичені проєкти не реалізуються. Це 345 окремих креслень, за якими буде зібрано систему газоочистки конвертерів. Фахівці працюють над проєктом щодня, – підсумував Енвер Цкітішвілі.