This page hasn't been translated into English yet.
Ecomodernization 5/21/2021 Read 4 min

Азовсталь продовжує демонтаж двох доменних печей

На меткомбінаті «Азовсталь» Групи Метінвест йде демонтаж доменних печей № 5 і № 6. Роботи стартували минулого року після проведення тендера, підготовки дозвільної документації, затвердження графіка й облаштування будівельного містечка. Наразі демонтовано 75% від загальної кількості металоконструкцій агрегатів.

Доменні печі №5, 6 МК «Азовсталь» Групи Метінвест у межах технологічної стратегії компанії були зупинені та виведені з експлуатації на початку червня 2019 року. До активних демонтажних робіт згідно з розробленими технічними заходами фахівці приступили в середині літа 2020 року. Термін виконання робіт – один рік.

Демонтаж проводиться в «технологічних вікнах», коли відсутній рух потягів і є можливість перекрити діючі залізничні шляхи транспортування рідких продуктів плавки: чавуну – в конвертерний цех і шлаку – в цех переробки металургійних шлаків.

Щодня в роботах задіяно до 60 фахівців та спецтехніка – від фронтальних навантажувачів і гідроножиців із подовженою стрілою на базі гусеничного екскаватора KOMATSU до гусеничних екскаваторів DOOSAN зі знімним навісним обладнанням, автокранів GROOVE вантажопідйомністю від 100 до 220 тонн, а також автомобільних самоскидів для перевезення демонтованого металобрухту й будівельного сміття. З об'єктів прибрано понад 17,5 тис. тонн металобрухту та більш 79,3 тис. тонн будівельного сміття, що становить 75% від загальної кількості металоконструкцій, які підлягають демонтажу.

«Група Метінвест покроково виконує взяті на себе зобов'язання та продовжує реалізацію програми екологічної модернізації виробничих потужностей від проєкту до проєкту. Щоб рухатися синхронно з галуззю, в доменному переділі меткомбінату «Азовсталь» триває оновлення й перебудова. Після демонтажу п'яту домну назавжди виведуть з експлуатації, а шоста буде вдосконалена»,  зазначив генеральний директор МК «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі.