До восьмої річниці заснування генеральний директор Метінвест Бізнес Сервісу Оксана Заремба розповіла, як вплинула війна на роботу підприємства, а також про здобутки колективу й перспективи розвитку команди.
– Оксано Миколаївно, наскільки війна змусила відхилитися від стратегії розвитку на цей рік?
– Цього року ми мали плідно працювати над побудовою наскрізних процесів, але через війну виникла тимчасова пауза з цим проєктом. Зважаючи на обставини, ми змістили фокус на інші напрями розвитку. Наприклад, взяли на обслуговування нові іноземні підприємства Метінвесту, хоча на цей рік таких планів не було. Варто зауважити, що за деякими напрямами зробили це в достатньо короткий строк. У квітні протягом тижня отримали необхідні ролі в обліковій системі, розібралися в нюансах її функціонування й надали підтримку Метінвест Польська з відображенням операцій, пов’язаних із реалізацією продукції компанії. З першого вересня повністю беремо на обслуговування це підприємство. Ведемо бухгалтерський облік на болгарському Promet Steel і у швейцарській MISA Групи Метінвест. Відкрили центр управління ліквідністю, який зараз працює з MISA та британським підприємством Spartan UK Групи Метінвест щодо відображення казначейських операцій. Окрім цього, продовжуємо надавати активну підтримку нашим клієнтам на підприємствах Метінвесту в Україні.
– Коли був найскладніший етап для МБС?
– У березні та квітні, коли ми переживали за наших людей у Маріуполі. Обтяжували думки про їхню долю й нерозуміння, як далі працювати. І досі нам важко будувати плани в умовах невизначеності. Багатьом колегам в Україні доводиться працювати під звук сирен, перебуваючи в укриттях.
– Співробітники МБС зараз перебувають у 31 країні світу, чи впливає це негативно на ефективність команди?
– Абсолютно ні. Наші досвід і напрацювання, які ми отримали за мирного часу, дають нам можливість зараз працювати ефективно з будь-якої країни. Тепер ми точно бачимо, що протягом восьми років обирали правильний шлях розвитку. А зараз отримуємо новий досвід, який дозволить нам стати ще більш гнучкими й відкритими до змін.
– Завдяки яким професійним якостям ми маємо змогу триматися на плаву й залишатися корисними для Метінвесту?
– Останні три роки ми працювали над собою та пішли за напрямом сервісності. Щирої сервісності, від серця. Це дозволяє нам швидко адаптуватися до змін, легко сприймати нові завдання, умови роботи тощо.
– Яку б пораду ви дали щодо швидкої інтеграції в середовище за кордоном і роботу з іноземцями?
– Насамперед треба проявляти повагу до країни, яка вас прихистила, її громадян і місцевих звичаїв. Також рекомендувала б почати вивчати мову, хоча б на рівні базових побутових виразів.
– Війна забрала в нас привілей планувати. На який проміжок часу ми можемо зараз будувати плани щодо нашої роботи?
– Планувати за таких умов дуже складно, але психологи радять це робити, щоб зменшити навантаження на психіку. Треба будувати плани хоча б на день, тиждень, місяць за тими сферами життя, за якими ви можете це робити. Щодо нашої роботи, то за проєктами, які зараз реалізуємо, ми будуємо плани як і за мирних часів. Продовжуємо діджиталізацію наших процесів, щоб ще додати до ефективності й мобільності. Словом, будуємо плани та плекаємо мрії з вірою в майбутнє України.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.