Эта страница еще не переведена на русский язык
Событие 23.06.2023 Читать 4 мин

Запоріжвогнетрив: 90 років зміцнюємо Україну

У червні Запоріжвогнетриву виповнлося 90 років. Підприємство з незламним духом, багатою історією та традиціями лідерства в галузі і сьогодні міцно тримає свій виробничий фронт та підтримує Україну.

Великий шлях, що пройшов Запоріжвогнетрив за 90 років свого існування був насичений значними викликами і досягненнями, виробничими традиціями та впровадженням нових сучасних технологій. Сьогодні ми розкажемо про найцікавіші з них.

Сила інновацій

Серед інноваційних проєктів заводу – перехід у 2000 році на повне замкнуте водоспоживання, що виключило скидання промислових вод у Дніпро. До сьогодні піклування про водні ресурси – у пріоритеті підприємства.

За кількістю газоочисток Запоріжвогнетрив у лідерах серед підприємств Метінвесту, адже тут встановлено майже 150 одиниць газоочисного обладнання. Підприємство активно нарощує темпи екологічної модернізації виробництва, щоб бути в тренді та відповідати суворим європейським нормам. 

Серед новинок заводу – ділянка з виробництва нового виду вогнетривів, що виготовляються методом вібролиття з вогнетривких бетонів власного виробництва. Це – суперміцний вогнетрив для нагрівальних металургійних  агрегатів.

Якість забезпечена

Продукція Запоріжвогнетриву знана по всьому світу. Навіть в часи повномасштабної війни підприємство співпрацює з 30 країнами-партнерами. Але головним замовником вогнетривкої продукції та сервісу залишаються підприємства Метінвесту – Запоріжсталь, Запоріжкокс, Каметсталь, ЦГЗК, ЗЛМЗ та інші.

З початком повномасштабної війни, Запоріжвогнетрив освоїв нові види продукції та послуг, щоб замістити зовнішніх постачальників Групи. Фахівці заводу розширили лінійку вогнетривів для коксових батарей та опанували процес їх футерування на Запоріжкоксі.

Освоєно новий формат вогнетривкої насадки, що застосовується у футеруванні повітронагрівачів Каметсталі, запропонований новий вид футерування склепіння ДСП на ЗРМЗ та заміну кварцитового футерування сталь-ковшів Запоріжсталі на альтернативне – алюмосилікатними вогнетривами.

Загалом Запоріжвогнетрив – виробляє 1 450 марок вогнетривів та пропонує понад 30 видів сервісних робіт. Обсяг виробництва складає 160 тисяч тонн продукції на рік.

Незламні професіонали

Працівники Запоріжвогнетриву – це злагоджена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Це згуртований колектив, в якому вдало поєднується професійність, досвід, традиції, молодість та інновації. Ця синергія допомагає вистояти й продовжувати рух шляхом сталого розвитку.

Серед кращих професіоналів, нагороджених у цьому році до ювілею підприємства: Валентина Густер, Дмитро Черкаський, Анатолій Кікош, Ігор Галушка, Ірина Сердюк, Тетяна Салєнко, Василій Швець, Олена Фисюк, Костянтин Снегірьов, Ольга Станкова, Сергій Пенязєв, Олександр Гончаренко, Максим Басов, Павло Проданов, Віталій Шурупов, Роман Болотний, Анатолій Рогожин та Олександр Ярошенко.

Почесною грамотою від генерального директора Метінвесту нагороджений колектив пресової дільниці цеху магнезіальних виробів під керівництвом Володимира Гречина та колектив дільниці з ремонту та утримання обладнання сервісного центру м. Запоріжжя під керівництвом Сергія Чесановського.

Листом подяки від генерального директора Метінвесту нагороджені механік цеху неформованих вогнетривів Олександр Улько та майстер алюмосилікатного цеху Євген Приходько. Привітання до свята приймали і ветерани заводу, зокрема Іван Твердохліб, Лариса Ларюшина, Любов Гончарова та Любов Перегуда.

Особливою поваги і подяки заслуговують 212 працівників підприємства, що стали до лав ЗСУ та захищають країну на фронті.

Шлях до перемоги

З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну Запоріжвогнетрив надає допомогу оборонцям країни та населенню. Співробітники виготовляють протитанкові їжаки для захисту свого міста, печі-буржуйки, піддони, залізні скоби для бліндажів тощо. 

У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», заснованого Метінвестом у координації з Фондом Ріната Ахметова, працівники Запоріжвогнетриву організували доставку та видачу вразливим категоріям населення понад 6 тисяч гуманітарних продовольчих та гігієнічних наборів. Особливу підтримку отримали переселенці з інших регіонів України: за 2022 рік Запоріжвогнетрив прийняв на роботу та допоміг з поселенням і облаштуванням 88 внутрішньо переміщеним особам.

–  Своєю працею Запоріжвогнетрив підтримує економіку України, забезпечує металургів якісною продукцією та сервісом, підтримує наших оборонців, медиків, допомагає тим, хто цього потребує. Сьогодні ми більше ніж вогнетривке підприємство, ми – міцна Опора України. А наш колектив – сильний, сміливий і об’єднаний як ніколи. І тому ми неодмінно вистоїмо та станемо не просто міцними, а незламними – як наш вогнетрив. Я щиро вдячний працівникам та ветеранам Запоріжвогнетриву за професійність, командну роботу, віру в наше підприємство та Україну. Нашим партнерам по Групі – вдячний за плідну співпрацю. Бажаю нашій великій родині Запоріжвогнетрив плідної праці, витримки, мирного неба та щасливого майбутнього, –  зазначив генеральний директор Запоріжвогнетриву Сергій ГОМАН.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.