Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 23.01.2023 Читать 5 мин

Копровий цех Запоріжсталі продовжує завзято працювати

Команда цеху забезпечує виробництво ломом, щоб підприємство могло функціонувати й підтримувати українців.

За останній рік українці навчилися бути універсальними працівниками, волонтерами, меценатами, рятівниками та просто сильними людьми. Війна не зламала нас, але загартувала, і виклики часу, що продовжують ставати на нашому шляху, лиш надають наснаги й жаги повернутися до мирного повноцінного життя.

Тримаємо виробництво

Від початку повномасштабної війни колектив копрового цеху консолідувався та продовжив старанно й завзято працювати. Зараз, як і всі підрозділи комбінату, копровий цех залучений менш ніж на половину своїх потужностей. Копровики продовжують забезпечувати колег-сталеварів ломом відповідно до їх потреб. Крім того, копровий цех Запоріжсталі забезпечує сировиною і колег з Каметсталі та постійно відправляє на підприємство зварювальний шлак, пакетований брухт, лом сталевий негабаритний і габаритний сталевий скрап. Варто зазначити, що ще до початку повномасштабного вторгнення копровий цех комбінату відвантажував сировину маріупольським підприємствам Метінвесту.

Працюємо та допомагаємо

Співробітники копрового цеху проявляють себе не тільки як професіонали на виробництві, а і як вправні волонтери, помічники та ті, хто відгукнеться на прохання про допомогу. Значна частина фахівців копрового цеху волонтерять у гуманітарному хабі Метінвесту на базі Запоріжсталі у вільний від роботи час.

Вадим Самотес працює в копровому цеху електромонтером з ремонту та обслуговування електроустаткування вже більш як 10 років. За цей час вивчив виробничі нюанси як свої п’ять пальців. Сьогодні завзятою працею він підтримує обладнання цеху в робочому стані. Так само і його колега по цеху Ігор Комардін, бригадир з переміщення сировини, напівфабрикатів та готової продукції в процесі виробництва. Ігор працює на дільниці копра № 1 уже давно, повністю віддаючи себе роботі.

З самого початку повномасштабної війни у вільний від роботи час Сергій Єременко, пресівник лому й відходів металу, окрім основних робочих обов’язків, працює в гуманітарному хабі на базі Запоріжсталі.

– Я працюю на комбінаті вже зо 25 років. Зараз у мій функціонал входить механічне перероблення лому на пресах. Від початку існування гумхабу я вирішив, що маю долучитися до волонтерського руху й допомагати людям. І до сьогодні, коли маю можливість, я постійно допомагаю колегам збирати гуманітарні набори для українців, – розповів Сергій.

Сергій Келлєр, слюсар-ремонтник копрового цеху, присвятив роботі на комбінаті понад 25 років. У цеху він займається відповідальною роботою – обслуговує енергетичне й газове господарство. Сьогодні досвідчений фахівець вирішив, що має сили та бажання зробити внесок і в гуманітарний фронт – долучився до волонтерів Запоріжсталі.

Максим Третяков, один із найдосвідченіших працівників цеху, водій навантажувача, зараз працює на підприємстві – допомагає в цеху шлакоперероблення. Максим охоче долучався і до укріплення міських об’єктів.

– Моя робота зараз – це не тільки професійні, а й громадянські обов’язки. Комбінат допомагає українцям, місту, тож ми маємо долучатися до таких ініціатив – що й робимо, – розповідає Максим. – Ми живемо в той час, коли працювати означає допомагати батьківщині вистояти в боротьбі проти окупантів. І якщо я маю шанс зробити ще якийсь внесок у цю боротьбу, я ним скористаюся.

Долучилися до команди

Є в копровому цеху і «молода кров» – працівники, які долучилися до колективу підрозділу нещодавно, але вже встигли стати частиною згуртованої команди. Один із них – Анатолій Сидор, пресівник лому та відходів металу. Анатолій прийшов на Запоріжсталь приблизно рік тому, наразі працює волонтером на підприємстві.

Наталя Лукіна – кранова машиністка, теж працює на комбінаті нещодавно, влилася в колектив і знайшла друзів серед колег доволі швидко. Працювати жінка любить і в команді працівників копрового цеху почувається дуже комфортно.

Ще один молодий фахівець – газорізальник Артем Мішкін, вільний час теж присвячує волонтерській роботі на Запоріжсталі. Тут чоловік працює зо два роки і бачить своє майбутнє в металургії.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.