Эта страница еще не переведена на русский язык
Металлургия 05.08.2022 Читать 3 мин

Як тестувалася сталь

Випробування на міцність проводять не тільки для автівок. Стійкість металургійної продукції також обов’язково перевіряється. Цим на металургійних комбінатах займаються окремі відділи, де на технологічному обладнанні фахівці досліджують витривалість металу.

На маріупольських підприємствах Групи Метінвест якість сталі була на особливому контролі. Її перевіряли функціональні підрозділи в спеціальних лабораторіях. Сюди потрапляли зразки всіх рівнів – від сировини, з якої виготовлялася сталь, до готової продукції, що відвантажували клієнтам. 

Що ж відбувалося в лабораторіях ММК ім. Ілліча й Азовсталі? Спочатку спеціалісти відбирали тестові проби. Потім з ними робили все, що могло (і навіть те, що не могло!) статися з металом під час експлуатації. Навіщо така прискіпливість? Щоб мати певність: споживач отримає маріупольську сталь найвищого ґатунку, котра здатна витримати будь-які умови й навантаження. 

Фото зроблені на Азовсталі та ММКІ за мирних часів

Під час таких собі «краш-тестів» на спеціальному обладнанні зразки тягли, стискали, крутили, кидали, різали, били, заморожували, нагрівали й різко охолоджували. Сталь випробовували на міцність, перевіряли на вплив до перепадів температур та визначали різні домішки на рівні елементарних частинок. І тільки коли результати переконливо доводили стовідсоткову відповідність стандартам та найвищим вимогам замовника, продукція їхала до клієнта.

Так, меткомбінати Азовсталь та ММКІ робили дійсно міцну сталь. І зроблять ще – варто лиш дочекатися, коли над Маріуполем знову майорітиме синьо-жовтий прапор. А поки маріупольські колеги стійко тримають Сталевий Фронт на інших підприємствах Групи Метінвест і допомагають наближати перемогу України своєю працею.