Эта страница еще не переведена на русский язык
Безопасность 02.08.2022 Читать 6 мин

Як поводитися у разі загрози ракетних ударів

Кожен день в Україні лунають сигнали повітряних тривог. Будь-якої миті будь-яке місто може стати ціллю для ракетного обстрілу. Окупантам байдуже по чому гатити: вокзали, ТРЦ, житлові будинки чи школи. Тому не зайвим буде згадати основні правила поведінки у разі загрози ракетного обстрілу.

Де ховатися

1

Краще за все сховатися у бомбосховищі або в метро.

2

У під'їзді будинку. Важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбезпечнішим вважається середній поверх. Стояти посеред прольоту не потрібно, краще сядьте на сходинках, або у кутку подалі від вікон.

3

 Якщо поблизу немає безпечного укриття, то сховатися можна вдома. При цьому потрібно пам'ятати про правило двох стін – між вами і вулицею з усіх боків має бути мінімум 2 стіни. Сядьте або ляжте на підлогу. Металеві двері, товщиною 3 мм і більше захистять від дрібних осколків.

4

Якщо ракетний обстріл застав надворі, за можливості знайдіть поблизу укриття з боку, протилежного тому, звідки стріляють: під'їзд будинку, підземний перехід, вздовж високого бордюру або забору, в ямах-воронках, які залишилися від попередніх ударів. Не підходять для укриття місця під різною технікою (під вантажівкою, автобусом, автомобілем).

5

Якщо ви на вулиці і в полі зору немає укриття, швидко лягайте на землю, закрийте голову руками та відкрийте рот – це вбереже від контузії у разі розриву снаряда поблизу. Більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-70 см над поверхнею.

6

Якщо під час ракетного обстрілу ви опинилися у маршрутці, тролейбусі чи трамваї, необхідно негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку від будівель і споруд і лягти на землю.

Після закінчення обстрілу можна обережно залишати укриття, сконцентрувавши увагу на тому, що у вас під ногами. У жодному разі не піднімайте з землі будь-які предмети.

Як заздалегідь підготуватися до ракетних обстрілів

Продумайте шлях до укриття заздалегідь і приберіть всі предмети, які можуть заважати вам по дорозі. Залиште двері укриття відкритими, щоб могли сховатися інші люди.

Заздалегідь зберіть тривожну валізу. До неї покладіть:

1

Аптечку, яка повинна містити парацетамол, антибіотики в порошках, очні краплі, активоване вугілля, жарознижувальні засоби, ліки проти кишкової інфекції і діареї (фталазол, іммодіум тощо), ліки проти отруєння (атоксіл). Не забудьте покласти йод, бинти, вату та лейкопластир.

2

Їжу, що довго зберігається, легко готується та має високу калорійність. Візьміть рибні консерви, тушонку, галети, супові набори, макарони та крупи. Рекомендується також купити калорійні солодощі з великим терміном зберігання та питну воду.

3

Копії важливих документів: паспорту, автомобільних прав, документів на нерухомість, дитячих документів та інших.

4

Гроші, мобільний телефон з зарядним пристроєм (можна купити недорогі телефони, які довго тримають заряд), ліхтарик, мультитул, скотч, запальничку, складаний ніж, посуд для приготування їжі.

5

Засоби гігієни: зубна паста, щітка, вологі серветки, туалетний папір тощо.

6

Одяг та зручне взуття. Бажано брати речі, які займають мало місця.

Залиште тривожну валізу у доступному місці, де ви зможете швидко її схопити.                                                                                                        

Бережіть себе! Сподіваємося, що ця інформація вам не знадобиться!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.