Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 12.05.2022 Читать 4 мин

Іван Голтвенко: Прапор України продовжує майоріти над Азовсталлю

Російські пропагандисти брешуть про «відбудову звільненого» Маріуполя й відновлення промисловості. Адже Азовсталь досі тримають українські захисники, а сам комбінат, як і ММКІ, належить Групі Метінвест. 

Від початку війни підприємства Метінвесту в Маріуполі постійно бомбардують, тож Азовсталь та ММКІ були змушені зупинити виробництво. Довоєнна капіталізація цих двох металургійних комбінатів становила не менш як 10 мільярдів доларів. Тому зараз готуються судові позови, щоб вимагати від РФ відшкодування збитків, завданих компанії. Більше про це, долю українських військових та нинішній стан підприємств в етері телеканалу «Україна 24» розповів директор з персоналу та адміністрації Азовсталі Іван Голтвенко. 

– Яка зараз ситуація в Маріуполі й зокрема на Азовсталі? Як там тримаються наші захисники та цивільні? 

– На Азовсталі дійсно дуже важка ситуація. Тільки за вчорашню добу, якщо я не помиляюся, було понад 36 авіаударів. Прапор України продовжує майоріти над Азовсталлю, але крізь біль, горе, страждання та, звісно, мужність наших бійців. Ми бачимо на відео, що більшість із них поранені, з ампутаціями. І вони просять світову спільноту про проведення евакуації, чого вимагають і Женевські конвенції. Але ворог узагалі не реагує на ці вимоги. Ось це справді страшно й незрозуміло, чи є хоч крапля людяності в тих російських солдатів, які продовжують обстрілювати місто. Українські війська справді виконали свій обов'язок у Маріуполі на сто відсотків, а може, й на триста відсотків. Тепер обов'язок усього світу допомогти бійцям повернутися до своїх родин, бо немає різниці між цивільними чи військовими – це все люди, з сім'ями, дітьми, дружинами, які чекають на них удома. Ми обов’язково звільнимо Маріуполь, але на даному етапі, звісно, доля бійців – це головне.

– Ви можете оцінити руйнування Азовсталі та меткомбінату ім. Ілліча у грошах. Про які суми відшкодування буде йтися в позовах до РФ? 

– Цифри в 10 млрд доларів приблизні. Наразі за двома підприємствами сформовано дві робочі групи комісії, яка проводить оцінку. Ця робота ведеться на постійній основі та не припиняється, тому що не припиняються обстріли. Ми за супутниковими знімками складаємо оцінку, готуємо акт про матеріальні збитки, виходячи з оцінної вартості та вартості відновлення. Ви знаєте, що після Другої світової війни Німеччина заплатила репарації. Частина цих репарацій була витрачена й на комбінат Азовсталь, на один із сортопрокатних цехів. Тому я впевнений, що історія повторюватиметься, і точно так Азовсталь і комбінат ім. Ілліча будуть відновлені за гроші ворога.

– Чи є у вас більш детальна інформація з приводу того, які міжнародні сили можуть бути залучені до порятунку людей, котрі перебувають на Азовсталі? Хто зараз теоретично може допомогти нашим захисникам? 

– Попередня евакуація цивільних була проведена разом із Червоним хрестом, ООН. Дружини бійців звернулися вже до Папи Римського. Я не знаю, якщо чесно, кого ще мусять почути росіяни, щоб виконати Женевські конвенції. Дійсно, я не розумію.

– Ви очікуєте результату?

– Звісно, ми розраховуємо на звільнення цих бійців. Дуже хочеться до кожного підійти та подякувати особисто за все зроблене. 

– На вашу думку, скільки часу знадобиться на відновлення виробництва? Буде воно виглядати таким, яким воно було до цієї війни, чи це буде повна модернізація?

– Знову ж таки повернемося до історії. У 1942 році було звільнено Маріуполь, у 1945 році комбінат Азовсталь був запущений. Я думаю, що на сьогодні технології дозволять зробити це набагато швидше. Ба більше, на відміну від того періоду, в комбінату Азовсталь уся технічна документація була переведена в електронний вигляд. Зараз вона збереглася на серверах, тому виконувати реконструкцію буде набагато легше.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.