Эта страница еще не переведена на русский язык
Интервью 10.03.2022 Читать 6 мин

Інтерв'ю генерального директора Метінвесту Юрія Риженкова для Бі-Бі-Сі

Зараз увага всього світу прикута до війни в Україні. Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського в інтерв’ю Бі-Бі-Сі розповів, як у цих умовах працюють підприємства компанії та що вони роблять для захисту своїх співробітників і мешканців міст присутності.

– Одним із найбільш постраждалих районів України стало південне місто Маріуполь. Саме там завдали удару по пологовому будинку. Саме там передбачалося припинення вогню, щоб мирні жителі змогли виїхати. Там же допомагає конкретна компанія Метінвест. Генеральний директор компанії Юрій Риженков зараз із нами. Розкажіть нам, чим займається Метінвест.

– Здрастуйте. Не дуже добрий ранок для нашої країни та для міста Маріуполя. На жаль, ми, як і раніше, бачимо бомбардування й обстріл міста, і, як і раніше, страждають безневинні мирні жителі. Те, що ми бачили вчора, було жахливо. Ми готували місто ще до того, як воно було відрізане від постачання. У наших бомбосховищах були заготовлені харчові продукти й вода, які ми зараз розподіляємо серед мешканців Маріуполя, але, на жаль, вони мають тенденцію закінчуватися. Останні шість днів ми намагаємося потрапити до міста. У нас напоготові автобуси, у нас напоготові водії, у нас напоготові вантажівки з продовольством і припасами, щоб вирушити до міста. Оскільки нам сказали, що є «зелений коридор» до міста, ми намагалися потрапити туди. Але, на жаль, усі ці дні нас зупиняли військові та бої з російської сторони.

– Скажіть, будь ласка, Юрію, чим саме зараз займається Метінвест? Розкажіть нашій аудиторії в усьому світі, на практиці.

– Основний напрямок – це гуманітарна допомога спільно з Фондом Ріната Ахметова. Ми купуємо продовольство не лише в Україні, а й у ЄС. Ми створили логістичний центр у Польщі та тепер доставляємо все це продовольство в Україну. У Запоріжжі ми формуємо спеціальні продуктові набори, які готові постачати до Маріуполя й інших міст, де вони необхідні.

– У вас є будівлі, персонал та виробничі майданчики в Маріуполі?

– Ну, половина компанії справді перебувала в Маріуполі. Два найбільші комбінати в країні входять до Групи Метінвест. У Маріуполі в нас працювало й досі працює приблизно 40 тисяч людей. На жаль, нині вони відрізані від решти світу.

– То ви все ще платите їм? Як вони рятуються? Як вони захищаються?

– Так. У нас є бомбосховища на наших підприємствах, на наших комбінатах, які ми підтримували в стані готовності, як я вже казав, забезпечуючи їх водою та продовольством. І ці бомбосховища були відкриті не тільки для наших співробітників, а й для мешканців Маріуполя. І вони користуються ними протягом останніх двох тижнів. Понад 4 000 людей буквально живуть у цих бомбосховищах на наших об'єктах усі ці дні.

– Росіяни вже кілька днів намагаються взяти Маріуполь. Як ви вважаєте, чому їм це досі не вдалося?

– Я думаю, що, по-перше, Маріуполь сьогодні – це не той Маріуполь, який ми знали у 2014 році. Люди побачили у 2014 році, що відбувається, коли росіяни приходять і починають керувати. І вони цього не хочуть. Тому всіляко опираються росіянам. І, звісно, ми маємо українські збройні сили та українську національну гвардію. Вони дуже хоробро та рішуче захищають Маріуполь.

–  Дуже дякую за бесіду з нами. Дякую, що приділили нам час. З нами був генеральний директор компанії Метінвест.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.