Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 11.10.2023 Читать 4 мин

Україна потребуватиме близько 3,5 млн тонн сталі для відбудови житла та соціальної інфраструктури – Метінвест-СМЦ

Для відбудови житла та соціальної інфраструктури в Україні, зруйнованих унаслідок російського вторгнення, знадобиться близько 3,5 млн тонн сталі. На такій оцінці ґрунтується концепція відновлення країни «Сталева мрія» від Метінвест-СМЦ, збутової компанії Групи Метінвест. Деталізовану концепцію компанія представила на II Архітектурно-будівельному BUSINESS FORUM «Відбудова України. Трансформація та модернізація», що пройшов 5-6 жовтня в Києві. Метінвест також виступив ексклюзивним партнером заходу.

Протягом двох днів представники влади та бізнесу, зокрема будівельники, девелопери, архітектори та банки, обговорювали, як об’єднати зусилля для якнайшвидшого відновлення України за принципом «Build Back Better». Організатори форуму — Конфедерація будівельників України, Медіагрупа DMNTR | «Дім та Інтер’єр».

Під час презентації «Сталевої мрії» учасники форуму змогли докладніше ознайомитися з prefab-технологіями, що лежать в основі проєктів житла та соціальної інфраструктури  будівництвом із попередньо виготовлених на заводах великих елементів  сталевих модулів, каркасів та платформ. Крім технологій та планувальних рішень, Метінвест-СМЦ представив готовий дизайн інтер’єру для кожного типу будівель.

«Сталева мрія» ґрунтується на принципі «будуй українське» й об’єднує різних вітчизняних виробників. За пів року після першої презентації концепції до неї долучилося близько 50 партнерів – заводів із виробництва металоконструкцій, дизайнерів, виробників меблів та будматеріалів. Тож громади можуть обирати будь-який рівень оздоблення та наповнення будівель — аж до меблювання та дизайну приміщень.

Початок масштабної відбудови країни залежить від перемоги. За нашими розрахунками, на відновлення житла та соціальної інфраструктури наразі знадобиться близько 3,5 млн тонн сталі. Ми брали до уваги обсяги зруйнованих будівель – а таких зараз понад 65 тисяч – і середню металомісткість цих об’єктів. Відновлення потребуватиме часу – це перспектива 5-10 років, тож ми також враховували середні річні показники споживання металу. Сталь на відбудову є, і Метінвест готовий забезпечити потреби країни в металі.

— Тетяна СКРИПКА, керівниця проєктного офісу будівельного сектору Метінвест-СМЦ

Ще один принцип, що лежить в основі концепції – «Build Back Better». Це означає, що всі проєкти житла та соціальної інфраструктури вирізняють використання prefab-рішень, прозорість (відкриті кошториси та графіки будівництва), екологічність, модульність, інклюзивність і швидкість будівництва. Наприклад, 1-поверховий будинок можна звести за 3 місяці, 8-поверховий – за 9 місяців, дитсадок чи амбулаторію – за 4 місяці, укриття – за місяць, а школу – за рік.

Команда «Сталевої мрії» працює як з місцевими громадами, допомагаючи адаптувати проєкти під їхні потреби, так і з міжнародними фондами, щоб стати постачальниками готових рішень.

Наразі готовність відбудовувати зруйновані об’єкти за проєктами «Сталевої мрії», крім Маріуполя, висловила влада ще двох українських міст. А перемовини та робота з адаптації проєктів будівель до місцевих умов ведуться з цілою низкою громад.

Крім того, з огляду на великий інтерес до концепції «Сталевої мрії», особливо від іноземних партнерів, команда проєкту проходить акредитацію в деяких міжнародних фондах для затвердження представлених проєктів.

Нагадаємо, в травні 2023 року Метінвест-СМЦ представив концепцію відновлення країни «Сталева мрія». Вона передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі трьох сталевих попередньо виготовлених елементів (prefab-рішень): каркасу, модуля та платформи.

Це житлова забудова (будинки на 1-8 поверхів, гуртожиток, готель), соціальна інфраструктура (школа, дитсадок, амбулаторія) та інфраструктурні об’єкти (паркінг, спорткомплекс та підземне укриття).

Проєкти містять повний пакет документів, зокрема кошторис, графіки будівництва, планування, технічні рішення.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.