Эта страница еще не переведена на русский язык
КСО 30.04.2025 Читать 2 мин

У Запоріжжі триває унікальний проєкт з психологічної підтримки дітей

У Запоріжжі продовжується міжнародний проєкт психологічної допомоги для дітей «Хібукі Терапія».

Це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини, що наразі є дуже актуальним питанням в Україні та Запоріжжі зокрема. 

Хібукі – це собака-обіймака, створена таким чином, аби обхопити своїми обіймами дитину та дати їй відчуття довіри і захищеності водночас. На сьогодні вже близько двохсот дітей від шести до десяти років у двадцяти трьох закладах дошкільної та шкільної освіти Запоріжжя завели собі нового друга – песика Хібукі. 

– Хібукі-терапія – це терапія за допомогою м'якого іграшкового песика з довгими лапами та сумними очима. «Хібукі» у перекладі з івриту – це обійми. Саме тому в песика такі довгі лапи – щоб дитина могла не розлучатися з іграшкою, поки робить свої повсякденні справи. 

Ця терапія потрібна для психологічної підтримки діток. Вона показує дуже ефективні результати у роботі з дітьми, у яких є психологічні травми під час війни. У 95% дітей після 6-10 зустрічей симптоми психологічної травми були повністю нівельовані, – поділилася хібукі-терапевтка Катерина АНДРАШ.

Катерина Андраш знає про дієвість хібукі-терапії на прикладі свого сина. 

– Два роки тому мій син почав заїкатися – через обстріли Запоріжжя. Вони були дуже частими вночі і ми зверталися до багатьох лікарів. На жаль, нам не допомогли. І потім Наталя Анісімова, завуч запорізької гімназії № 101 запропонувала нам відвідати з нею заняття з хібукі-терапії.

Вже після третього заняття у сина стала чітка мова. В нього не було повторень слів, повторень якихось звуків, – розповіла Катерина Андраш. 

Саме тому пані Катерина вирішила також пройти навчання на хібукі-терапевтку і тепер проводить заняття для діток на базі 101-ї гімназії. 

Її колега – Марія Троян. Свого часу вона також привела сина на ці заняття і не дарма. Після того, як побачила результат – теж стала хібукі-терапевткою. 

– Це просто колосальний результат, яким я досі задоволена. Набагато змінився син – він почав нормально спати ночами. Спочатку спав виключно з песиком Хібукі, зараз потрошечки вже почав відпускати іграшку. Це дуже дієвий метод, тому я вирішила теж допомогти діткам, які у нас у Запоріжжі кожного дня спостерігають всі дрони, чують вибухи. Захотілося подарувати діткам радість і спокій, – поділилася Марія ТРОЯН.

Тепер жінки допомагають впоратися з психологічними травмами діткам внутрішньопереміщених осіб, військовослужбовців та ветеранів війни.  Головне – побачити результат.

– Був у мене хлопчик, який на першому занятті не дуже хотів контактувати саме зі мною. Песика Хібукі він обіймав, а ось зі мною тримався якось відсторонено. Я йому пропонувала – а давай ось це розфарбуємо або давай тут пограємо. Він хотів. Можливо, соромився чи ще щось. А вже під кінець заняття, коли всі дітки пішли додому і ми з ним залишились, то він став більш відкритим, пішов зі мною на контакт. Ми з Хібукі його розговорили і в кінці він обійняв Хібукі і мене. І це було круто, – згадує Катерина Андраш.

Діти з задоволенням відвідують заняття з хібукі-терапії і вже знають, що песик – це їхній друг, якому можна розказати все-все-все. 

– Всі чогось бояться, я боюся темноти, висоти, павуків. А Хібукі – це такий друг, який може допомогти не боятися, – поділилася учасниця заняття з хібукі-терапії Мирослава МИРОШНІЧЕНКО. 

Проєкт «Хібукі Терапія» реалізується громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій» за фінансової підтримки Групи Метінвест та Запоріжсталь у співпраці з Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради. Організатори вже кажуть: він триватиме й надалі. 

– Дуже великий запит є і не тільки у дітлахів, щоб можна було проводити для них заняття, а й, від вчителів та психологів, які хочуть навчитися цій методиці і використовувати її в своїх закладах, – розповів директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Дмитро ХАЛІЛОВ. 

Зазначимо, що протягом березня поточного року у Запоріжжі проходило навчання для 30 психологів, вчителів та вихователів зі шкіл та садочків, а також 10 психологів з громадського сектору. Курс для запоріжців проводила особисто авторка методу та керівниця міжнародного проєкту «Хібукі Терапія» Дафна Шарон-Максімов.

Наприкінці навчання запорізькі педагоги та психологи  отримали своїх песиків Хібукі, з допомогою яких вони надалі працюватимуть з малечею.