За підтримки гуманітарної ініціативи «Рятуємо життя» Групи Метінвест в запорізьких школах впроваджують методику покращення психоемоційного стану дитини методом хібукі-терапії.
Хібукі-терапія – це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини, що наразі є дуже актуальним питанням в Україні та Запоріжжі зокрема.
Цьогоріч на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» проходило навчання з методики хібукі-терапії для 35 освітян та дитячих психологів Запоріжжя. Навчання для них організувала Група Метінвест та комбінат Запоріжсталь. По закінченню навчання вчителі та психологи отримали сертифікати та терапевтичну іграшку у вигляді собаки, яка є основним інструментом терапії.
– Навчання було дуже позитивне, проходило в ігровій формі і в той же час дуже інформативне – з залученням фахівців світового масштабу. Я дуже вдячна Метінвесту за те, що отримала знання з цієї методики і тепер можу підтримувати діток за її допомогою, – говорить вчителька початкових класів Запорізької гімназії № 25 Ольга ІВАНЕНКО.
Згідно методиці дитина перекладає на іграшку свої переживання й страхи та, говорячи від імені собачки, насправді проживає власний досвід, не замикається на своїй психотравмі, розповідає про власні почуття.
– Обіймаючи песика Хібукі, у дитини знижується рівень тривожності та напруги, з’являється відчуття безпеки. Завдяки цій методиці дитина може краще зрозуміти свої почуття, поділитися сокровенним, виразити емпатію, розвинути свій емоційний інтелект. Дитина з позиції жертви переходить на позицію сильної людини, яка має суперсилу піклуватися про тих, хто поруч. Піклуючись про когось, контролюючи ситуацію, дитина розуміє, що вона здатна контролювати своє життя, – зазначає психологиня Запорізької гімназії № 25 Ірина ЮРЧЕНКО.
Наразі у запорізьких школах вже впроваджується методика хібукі-терапії – у вигляді як індивідуальних зустрічей з психологом, так і групових занять-уроків. Проводять їх освітяни, які пройшли відповідне навчання.
– Ця методика – дуже дієва. А песик Хібукі є справжнім бронежилетом для дитячої душі. Заспокоює діток, налаштовує на діалог. Вони бачать ось ці чудові ручки, які вміють обіймати, вушка, до яких приємно торкатися і одразу напруга знижується. Діти розповідають про свої страхи, зокрема про ті, що пов’язані з війною. Страхи життя у прифронтовому місті, звуки сирен і вибухів. Багато дітей переживають про переїзд, про друзів, з якими розлучилися, рідних. Хібусик – є помічником у розмові, – говорить вчителька початкових класів Запорізької гімназії № 25 Ольга ІВАНЕНКО.
Терапія розрахована на дітей віком від 4 до 17 років. Собака-обіймака допомагає зняти стрес та надає дитині відчуття безпеки, певнять фахівці.
– М'яка іграшка з довгими лапками – не просто кращий друг для малечі, а й надійний захисник: діти за допомогою Хібукі-терапії розкиваються, довіряють та надають нам можливість їм допомагати. Ми займалися з дітками, чиї батьки зараз проходять службу, діти полеглих героїв. І ми бачимо гарний результат в їх ментальному стані. Пишаюся, що в нашій гімназії є два вчителя та психолог, які пройшли це корисне навчання та вже впроваджують його в своїй роботі. Щиро вдячна компанії Метінвест за надану можливість прийняти участь у навчанні – це дуже важливо для підтримки та виховання нового покоління свідомих та щасливих українців, – зазначає директорка Запорізької гімназії № 25, координаторка проєкту «Хібукі-терапія» в м. Запоріжжя Марина ЛУЦЕНКО.
Надійний другом Хібукі став і для третьокласниці Еріки. Вона довіряє Собаці-обіймаці свої секрети та переживання, а той в свою чергу підтримує її своїми обіймами.
– Цей песик – мій найкращий друг, я його дуже люблю. Коли йому важко, я його підтримую, говорю щось цікаве, щоб він був сміливим і не засмучувався. Він полетів від своєї сім’ї з Ізраїлю, щоб з нами навчатися та гратися, – говорить учениця Запорізької гімназії № 25 Еріка ГАРАЩУК.