У Запоріжжі продовжується міжнародний проєкт психологічної допомоги «Хібукі-терапія». Це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини, що наразі є дуже актуальним питанням в Україні та Запоріжжі зокрема.
«Хібукі» в перекладі з івриту – обійми. Тобто Хібукі – це собака-обіймака, створена таким чином, щоб обхопити своїми обіймами дитину та дати їй відчуття довіри і захищеності водночас. Саме це є ключиком до розкриття переживань малечі, співчуття та встановлення діалогу з маленьким пацієнтом.
Наразі пілотний проєкт з хібукі-терапії відвідує 25 дітей захисників і ветеранів війни, а також родин ВПО віком від шести до десяти років. Двічі на тиждень для них проводять заняття по ізраїльській методиці.
Один з тих, хто відвідує заняття – четвертокласник Єгор. Велику війну хлопчик зі своїми батьками зустрів у Маріуполі.
Мама Єгора пані Оксана каже, що син довго не міг прийти до тями після пережитого. Тому коли вона дізналася про проєкт психологічної допомоги «Хібукі-терапія» у Запоріжжі – довго не вагалася.
- Спочатку з методикою ознайомили батьків, нам показали, як будуть проходити заняття з цією собачкою. Потім вже почалися заняття з дітьми. Бачу, що сину це дуже допомагає. Він став спокійнішим, сміливішим, перестав боятися лишатися вдома сам. Я бачу, що ця методика реально працює, – каже мама Єгора Оксана НЕПИЙПИВО.
Єгор і сам каже, що йому подобаються заняття та песик Хібукі.
- Це собака-обіймака, вона дуже класна і любить обійматися. Її отак от береш, на шию накладуєш і застібаєш на лапи, – розповідає та показує хлопчик.
Ще одна учасниця проєкту, 10-річна Уляна, каже, після занять їй стає легше, покращується настрій і зменшується тривожність. До того ж це нові знайомства.
- Мені подобається тут, тому що тут весело, тут ми розвиваємо свої емоції, повагу до інших, мені подобається проводити час з Хібукі, – ділиться дівчинка.
Проєкт «Хібукі-терапія» реалізують спільно громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій», Група Метінвест та Запоріжсталь у партнерстві із департаментом з освіти та науки, а також департаментом з питань ветеранської політики Запорізької міської ради.
- За час проєкту діти у нас стали набагато обізнанішими, вони вже знають, якими бувають емоції, і як з ними впоратися. Знають прийоми – як правильно дихати, щоб заспокоїтись. Вже дехто навчає навіть своїх батьків, тому я думаю, що уже користь велика. У нас залишилось ще 2 заняття і на останньому занятті, коли дітки отримають свого довгоочікуваного Хібукі, буде з ким пообійматись, то можна буде сказати, що ми таку велику допомогу, підтримку надали нашим діткам, – розповідає координаторка проєкту Марина ЛУЦЕНКО.
Координатори проєкту «Хібукі-терапії» кажуть, що планують продовжувати заняття та масштабуватися.
- У нас багато вже педагогів, які навчилися цієї методики. Нещодавно ще 35 педагогів закінчили навчання. Я дуже я вдячна Запорізькі міські раді, Метінвесту. Ми і далі плануємо шукати спонсорів, продовжувати навчання педагогів. Ті, хто уже навчились, вони в своїх школах, дитячих садочках проводять такі заняття, волонтерять, допомагають громадським організаціям. Це дуже важливо і цінно в наш час, – зазначила Марина Луценко.
Нагадаємо, що цьогоріч на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» проходило навчання з методики Хібукі-терапії для 35 освітян та дитячих психологів Запоріжжя. Навчання для них організувала Група Метінвест та комбінат Запоріжсталь. По закінченню навчання вчителі та психологи отримали сертифікати та терапевтичну іграшку у вигляді собаки, яка є основним інструментом терапії.