Майбутні фахівці разом з практиком та викладачами обговорювали тезиси, що Стратегічної екологічної оцінки (СЕО) і Оцінки впливу на довкілля (ОВД) – це не лише формальні процедури, але й важливий механізм забезпечення сталого розвитку. Процедури проведення стратегічної екологічної оцінки і оцінки впливу на довкілля дозволяють враховувати можливі наслідки господарської діяльності на довкілля та розробляти стратегії для їх уникнення чи зменшення.
Під час відкритої лекції Володимир Ніконенко навів конкретні випадки проблем, з якими зіштовхуються замовники та розробники звітів з СЕО і ОВД. Однією з ключових тем обговорення стали громадські слухання, на які дуже часто впливає діяльність екологів. Важливою частиною лекції стала дискусія з приводу змін у законодавстві, яке регулює проведення СЕО і ОВД. Учасники висловлювали свої погляди щодо недоліків у деяких звітах та активно давали пропозиції щодо удосконалення цього процесу.
Дмитро ПІКАРЕНЯ, професор кафедри безпеки праці та охорони довкілля Метінвест Політехніки, наголосив на важливості вивчення цієї теми:
– Стратегічна екологічна оцінка та Оцінка впливу на довкілля є важливим інструментарієм для сталого розвитку та забезпечення екологічної безпеки. Надаючи студентам можливість не лише ознайомитися із теоретичними аспектами, але й взяти участь у практичних обговореннях, лекція визначила новий рівень розуміння та усвідомлення проблем екології в гірничо-металургійних регіонах.
Викладачі висловили впевненість, що такі зустрічі не тільки розширюють знання майбутніх інженерів-екологів, металургів, гірників, фахівців з автоматизації та мехатроніки, охоронців праці. Лекції з експертами встановлюють важливі контакти з професіоналами галузі. Вони надають можливість студентам звертатися за консультаціями та отримувати цінні поради від експертів. Дмитро Пікареня також додав, що такі заходи є необхідним етапом у формуванні кваліфікованих фахівців, готових внести свій внесок у розвиток екологічних технологій та захисту природи.