Эта страница еще не переведена на русский язык
Экология 27.06.2023 Читать 5 мин

Співробітники Запоріжсталі привели до ладу берег Дніпра

Запоріжсталь долучився до екологічної акції «Врятуємо Дніпро разом!» з очистки берегової лінії Дніпра на Хортиці.

Комбінат Запоріжсталь спільно з партнерами акції «Врятуємо Дніпро разом!» долучився до екологічних толок з прибирання берегової лінії р. Дніпро на о. Хортиця. 24 червня у акції взяли участь понад 100 активістів.

Організатором екологічної акції «Врятуємо Дніпро разом!» виступила громадська організація «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» за підтримки комбінату Запоріжсталь спільно з національним заповідником «Хортиця» при організаційній підтримці ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

– Ще в 2012 році Запоріжсталь започаткував добру екологічну ініціативу «Врятуємо Дніпро разом!», яка була покликана об’єднувати людей навколо спільної мети – порятунку Дніпра. І сьогодні, як і багато років тому, ця ініціатива приходить на порятунок головній водній артерії України. Ми невипадково обрали саме Хортицю для проведення толоки з прибирання берегової лінії. Хортиця – це місто сили України, перлина Запоріжжя, острів яким Метінвест і Запоріжсталь опікуються з давніх часів. Тому і сьогодні, коли острів потребує нашої турботи, ми тут, разом із запоріжцями робимо велику важливу справу і продовжимо цей марафон «Врятуємо Дніпро разом!» і надалі!, – зазначив директор з персоналу Сергій ЯКИМЕНКО.

У межах екоакції волонтери прибрали прибережну ділянку на туристичному пляжі о. Хортиця.

–  «Врятуємо Дніпро разом!» проводився протягом 10 років. Ми висаджували дерева, прибирали, зариблювали річку. Містяни збиралися цілими родинами та активно брали участь у наших акціях. Минулого року з об’єктивних причин екологічна толока не проводилася, але зараз ми розуміємо, що наша згуртованість потрібна місту, як ніколи. Тому відкрили серію великих прибирань на березі Дніпра, а після перемоги обов’язково відродимо нашу добру традицію, –прокоментував керівник «Зеленого центру Метінвест» у Запоріжжі Олександр БАЛАБА.

На необхідності таких ініціатив акцентують увагу і у громадській організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

– За будь-яких умов ми маємо доглядати за нашим містом і особливо зараз, коли з відходом води на берегах оголяється все, що збиралося на дні річки роками. Ми дуже раді, що люди небайдужі до цієї проблеми, що мешканці міста екосвідомі та об’єднуються навколо однієї мети – зробити наше місто кращим та допомогти природі, – додала менеджерка проєктів громадської організації «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій» Ганна ГЛАВЧЕВА.

Зважаючи на особливості часу та небезпечні знахідки, які системно виявляють жителі міст на новоутворених берегових лініях водоймищ, організаторами було приділено особливу увагу проведенню інструктажів безпеки із спеціалістів ДСНС та Національної поліції у Запорізькій області.

– Організація такого великого прибирання потребує більшої кількості ресурсів, ніж здається на перший погляд. Необхідна велика кількість людей, приладдя, транспорт для вивозу сміття. Самостійно провести таку масштабну екотолоку дуже важко. Тож ми вдячні нашим давнім партнерам за таку корисну ініціативу. Долучилися до акції і співробітники заповіднику: разом прибирали територію та уважно оглядали береги, адже окрім сміття та вибухівок тут можна знайти й цінні історичні артефакти, – подякувала т.в.о. директора Національного заповідника «Хортиця» Світлана ОХРІМЕНКО.

Силами учасників акції було зібрано та вивезено понад 8 кубометрів сміття: шин, пластикових, жерстяних та скляних пляшок, будівельних та побутових матеріалів.

– Під час прибирання ми зібрали дуже багато різноманітного сміття, які зазвичай лишають люди після відпочинку чи взагалі скидають у Дніпро як на звалище. Тож усім нам без виключення треба проводити більше таких толок, робити наше місто кращим та чистішим. Волонтери та активісти молодіжних організацій запорізьких підприємств Метінвесту не вагаючись приєдналися до екологічної акції і будуть це робити й надалі, – розповів молодіжний лідер молодіжної організації Запоріжсталі Анатолій ШИРМА.

У екотолоці взяли участь приблизно 100 волонтерів, які прибрали берегову лінію довжиною 1 км та вширшки до 30 метрів. Доєдналася до великого прибирання й Єлизавета Халілова.

– Хто, якщо не ми, зробить наше місто чистим та гарним? Я дуже люблю Хортицю, це моє місце сили, тож хочеться, аби вона була доглянутою. Разом з небайдужими мешканцями міста ми будемо робити все, щоб зберегти красу та привабливість не лише острову, а й всього Запоріжжя, – сказала Єлизавета ХАЛІЛОВА.

Нагадаємо громадська екологічна ініціатива «Врятуємо Дніпро разом!» проходить дванадцятий рік поспіль за підтримки комбінату Запоріжсталь. З 2012 року в межах акції висаджено приблизно 1800 дерев, зібрано понад 185 тонн сміття, у Дніпро випущено близько 190 тисяч особин риби, встановлено 8600 нерестових площ, 30 гнізд на воді і 30 годівниць для птахів. За цей період у акції взяли участь приблизно 10000 людей.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.