Для ефективного закріплення сухих ділянок хвостосховища на Інгулецькому ГЗК впродовж останніх років системно впроваджують посів злакових рослин. Цей захід входить до комплексу екологічних ініціатив комбінату. У 2022 році в такий спосіб закріпили 48 гектарів сухих поверхонь. У жовтні жито рясно зійшло, чим неабияк порадувало екологів.
Інгулецький ГЗК продовжує реалізовувати заходи програми на 2022 рік з мінімізації впливу на навколишнє середовище. Головна мета природоохоронної роботи – створення натурального бар’єра, який перешкоджатиме утворенню пилу. Цьогоріч на комбінаті засіяли житом приблизно пів сотні гектарів хвостосховища. Роботи з посіву рослин розпочали у вересні, щоб до кінця осені злакові змогли прорости й надійно утримувати пил в осінньо-зимовий період.
– Уже вкотре ми впевнюємось в ефективності зелених технологій. Цього року схожість рослин знову порадувала. Жито зійшло вчасно, щільними рядками й уже добре вкоренилося. У комплексі з намивом карт, обробкою їх екологічними реагентами та закриттям кварцитом великої фракції цей метод дозволяє якісно закріпити сипучі ґрунти, – розповідає начальник відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК Євгеній БОХОНСЬКИЙ.
Нагадаємо, що два роки тому екологи провели експеримент для визначення максимально ефективного методу боротьби з пилінням – засівання сухих карт хвостосховища насінням рослин. Після декількох спроб фахівці ІнГЗК обрали жито, бо злакові невибагливі до клімату й місцевості, стійки до мінусових температур та добре приживаються на піщаному ґрунті. При проростанні коренева система утримує верхній шар пісків і запобігає здуванню пилу навіть при сильних поривах вітру. З минулого року цей метод впроваджується на підприємстві у промислових масштабах.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.