Эта страница еще не переведена на русский язык
Интервью 05.04.2022 Читать 4 мин

«Сьогодні найголовніше – допомога людям і збереження трудових колективів», – гендиректор ММКІ Тарас Шевченко

В етері телеканалу «Україна 24» генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко розповів про підготовку підприємства до воєнного стану, захист і підтримку жителів міста, фейкові відео російських вояків, показові обстріли ММКІ та перспективи відновлення комбінату.

На фоні російської пропаганди в соцмережах і засобах масової інформації щодо стану Маріуполя та його містоутворювальних підприємств – ММКІ й Азовсталі – вкрай важливо знати правду. Серед носіїв експертної думки з питань сьогодення блокадного міста – генеральний директор Маріупольського меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко. 

- Ми знаємо, що з моменту російського вторгнення ММКІ перебуває в режимі гарячої консервації – ви готувалися до цього. Заздалегідь обладнали й забезпечили всім необхідним сховища. І станом на зараз у них перебувають не тільки робітники підприємства, а й прості мешканці міста.

- Наразі ситуація саме така, як ви й зазначили. Скажу кілька слів про наше підприємство. Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча – одне з найбільших металургійних підприємств України зі 125-річною історією, яке виробляло 4,5 млн тонн сталі на рік. До початку воєнних дій тут працювало 14 тисяч співробітників.

Безумовно, коли почалася війна, ми вжили всіх необхідних заходів для збереження основних металургійних агрегатів. Ми перевели завод у режим гарячої консервації, щоб надалі відновити експлуатацію, коли буде така можливість. Зі ЗМІ та інших джерел ми, безперечно, розуміли, що можливі неприємності під час воєнних дій. Тому також готували й наші засоби захисту людей від можливих уражень. Бомбосховища підприємства були укомплектовані необхідною кількістю ЗІЗ, харчовими продуктами, водою. Але по закінченню місяця всі ці запаси закінчилися. А так звані російські «асвабадітєлі» не дали можливості пройти жодному гуманітарному конвою з продуктами. І люди були змушені виходити з бомбосховищ у місто, готувати на вогнищах хоч якусь їжу без можливості сховатися від обстрілів і небезпеки.

Відео обстрілів вочевидь зрежисовані: спочатку встановлюється камера, і вже тоді по наміченому місцю проводяться обстріли. Я вражений таким цинізмом і варварством, які ці «асвабадітєлі» принесли на нашу землю, руйнуючи наші міста й підприємства.

Хотів би зазначити, що російські війська цілеспрямовано обстрілюють наші металургійні підприємства – і Азовсталь, і ММКІ. Та ще й знімають цинічні відео про так звані «успіхи» армії, які показують у ЗМІ рф. Вони вочевидь зрежисовані: спочатку встановлюється камера, і вже тоді по наміченому місцю проводяться обстріли. А потім вони демонструються на загал. Ще й пишаються цим фактом. Чесно кажучи, я вражений таким цинізмом і варварством, які ці «асвабадітєлі» принесли на нашу землю, руйнуючи наші міста й підприємства. Я взагалі не можу зрозуміти, що в головах цих людей. Вони навіщо прийшли на нашу землю? Це просто якась катастрофа. 

Ми розуміємо, що є ушкодження наших підприємств, ми знаємо, як їх усунути. Задача відновлення працездатності підприємств – цілком реальна. Але сьогодні найголовніше та найважливіше завдання – це допомога нашим людям і збереження трудових колективів. Група Метінвест не кидає своїх співробітників у такій важкій ситуації. Ми забезпечуємо автобусно-гуманітарні конвої кілька разів на тиждень разом з органами місцевої влади і вивозимо людей з непідконтрольних територій. Потім надаємо їм житло, за необхідності надаємо медичну та психологічну допомогу. За березень ми виплатили заробітну плату співробітникам, хоч уже цілий місяць підприємство не працювало. Також займаємося працевлаштуванням евакуйованих на інших активах компанії Метінвест. 

Маріупольці ще у 2014 році, коли зупинили орду «ЛНР/ДНР» буквально на підступах до міста, однозначно визначилися, що Маріуполь – це Україна, маріупольці – українці. І по-іншому бути не може.

- Ви зазначили, що вже йде мова про відновлення підприємств, які наразі не працюють. Є план продовження роботи?

- Так, ми розуміємо, що і як для цього слід зробити – ми це знаємо й уміємо. Важливо, щоб нам надали можливість для цього. Хочу зауважити: маріупольці ще у 2014 році, коли зупинили орду «ЛНР/ДНР» буквально на підступах до міста, однозначно визначилися, що Маріуполь – це Україна, маріупольці – українці. І по-іншому бути не може. 

Ми віримо захисникам України, ми віримо в перемогу України. Ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб домогтися нашої спільної перемоги. Я впевнено можу сказати, що маріупольці разом із металургами здатні і відновити наше місто, і відновити роботу наших двох металургійних гігантів – ММКІ й Азовсталі.

- Азовсталь уже вдруге зупиняється за свою історію: вперше це відбулося в 1940-х роках під час Другої світової війни. Але навіть після цього підприємство відновило роботу. Ми маємо надію, що так само буде й цього разу – і з ММКІ, і з Азовсталлю, так?

- Я впевнений, що ми в змозі це зробити. Швидше б здобути перемогу, щоб у нас була можливість розв’язувати таку задачу.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.