Эта страница еще не переведена на русский язык
Событие 17.11.2023 Читать 4 мин

90 років полум’яної роботи – доменний цех Запоріжсталі відзначає ювілей

Історія комбінату Запоріжсталь почалася з першого випуску чавуну.

Рівно 90 років тому на доменній печі видали першу плавку. З тих пір у доменному цеху плекають традиції лідерства, стійкості та сили. Колектив «серця» комбінату суттєво скоротився від початку повномасштабного вторгнення – близько 150 співробітників стали на захист батьківщини у лавах Сил Оборони України. Команда доменників стала ще згуртованішою, сильнішою і щодня не тільки змушує серце комбінату битися рівно, але і підтримує колег-військовослужбовців, волонтерить, здобуває нові знання і робить внесок у розвиток виробництва. 

– Наші доменники – люди з гарячим серцем. Попри всі перешкоди вони невпинно працюють в одному ритмі з комбінатом на наближення перемоги України, яку здобуває український народ. Тож впевнений, що незабаром ми повернемось до звичного мирного життя, до проєктів розвитку та модернізації, але вже більш згуртовані та вмотивовані. Вітаю доменний цех із славетним ювілеєм, і бажаю натхнення, миру та благополуччя! – привітав генеральний директор Запоріжсталі Роман СЛОБОДЯНЮК. 

– Вся історія заводу почалася з випуску на першій домні, який відбувся 16 листопада 1933 року. Цей день охрестили днем народженням підприємства справедливо. Того часу будівництво доменної печі було під пильною увагою тисяч містян — усі чекали на народження гіганта. І з першим випуском почалася металургійна історія запорізького краю і Запоріжсталі, яка продовжується і сьогодні, – зазначив начальник доменного цеху Сергій САФОНОВ.

Як і 90 років тому, сьогодні на ливарному дворі біля горну чергують доменники, біля льотки – горновий Костянтин Макаров. Молодий чоловік не уявляє себе в іншій професії. Каже, металургія – це покликання та щире захоплення.

– Ми працюємо, як і всі, допомагаємо підприємству і країні вистояти. Але металургія набагато більш захоплююча та яскрава — це відрізняє її в моїх очах від інших професій. Ми пишаємося своєю працею, колективом і щиро віддаємося вогняній справі, — розповідає Костянтин МАКАРОВ.

Минулої весни доменний цех пережив ще одне «народження» — вперше з часів Другої світової війни запоріжсталівські домни затамували подих на 33 дні. І знову стали до роботи у травні 2022, аби зарядити на натхненну роботу весь комбінат. Тоді у запуску домни брали участь і молоді фахівці, і досвідчені колеги.

Олег Зайковський, енергетик доменного цеху, працює на Запоріжсталі 40 років, 20 з яких присвятив доменному цеху. Енергетик каже, не пошкодував, адже окрім дружного колективу, тут з року в рік модернізується виробництво.

 – Доля зв’язала мене з металургією, я полюбив цю справу майже з першого погляду. Ще мій батько працював у сталеплавильному цеху, і мені завжди хотілося саме в металургію — випробувати себе. Прийшов на Запоріжсталь, сподобалося, і я прийняв рішення залишитися у доменному цеху», — зазначив Олег ЗАЙКОВСЬКИЙ.

Головні трудові рекорди – це досягнення та заслуга всього колективу доменного цеху. Тут завжди працюють на результат, і досягають амбітних цілей, стаючи прикладом для усіх підрозділів.

Олександр Шилін, майстер доменного цеху — людина надійна та професійна, універсальний працівник. Олександр може виконувати обов’язки старшого змінного майстра доменних печей – відповідально та з глибоким розумінням справи. Попри молодий вік чоловік проявляє себе перспективним та амбітним фахівцем. 

– Наші люди викладаються на всі 100%, хоча ця праця фізично складна. Колектив доменників виконує свою працю добросовісно і це мотивує робити ще більше і краще, — додав Олександр ШИЛІН. 

Олександр Голобородько –  молодий та перспективний доменник. Майстер доменної печі сьогодні виконує обов’язки заступника начальника цеху з виробництва, і впевнено працює у згуртованій команді цеху. 

– Жоден доменник не уявляє свого життя без металургії. Це не просто професія, це справа, яка дає наснагу і розпалює у вогонь всередині. Ми вся робимо одну справу, якою пишаємося», — підсумував Олександр ГОЛОБОРОДЬКО.

У доменному цеху сьогодні, на порозі нового десятиліття підрозділу, тримають трудовий фронт, наближають Перемогу та будують плани на після війни.

– У нас і до повномасштабного вторгнення були дуже великі, грандіозні плани з реконструкції доменної печі № 5. І ми у серці бережемо ці надії, адже маємо всі шанси та можливості зробити кращу домну не тільки в Україні, але й у всій Європі. А зараз я вітаю весь колектив нашого цеху і комбінату з 90-річчям. Цей ювілей ми зустрічаємо у складні для всіх нас часи, але попри це – ми сильні і загартовані вогнем. З днем народження, Запоріжсталь! — поділився Сергій САФОНОВ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.