Эта страница еще не переведена на русский язык
Незламна мама 09.12.2022 Читать 7 мин

Перші 70 учасників проєкту «Незламна мама», який реалізовує «Фонд Маша» разом із «Рятуємо життя», успішно закінчили реабілітаційну програму

Три тижні тривала реабілітаційна програма стабілізації емоційного стану за проєктом «Незламна мама» для жінок і дітей, постраждалих унаслідок війни. Перші 70 учасників проєкту успішно закінчили реабілітацію та поділилися враженнями.

Війна торкнулася кожного українця. Однак є люди, котрим особливо складно в непростий час. Це так звані «вразливі категорії» – матері з дітьми. Часто вони залишаються сам на сам із побутовими проблемами, відчуваючи ще й емоційну кризу. Подолати наслідки травматичного досвіду допомагає проєкт «Незламна мама».

ПРО ПРОЄКТ

«Незламна мама» – проєкт «Фонду Маша». Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя», заснована Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, долучилася до програми «Незламної мами». Цей проєкт створений для стабілізації психоемоційного стану учасників, запобігання розвитку ПТСР, розвитку здібностей до адаптації та самореалізації, створення нових соціальних зв’язків.

Перша зміна проходила в Карпатах. На проєкт потрапили співробітниці Метінвесту та дружини та діти працівників компанії, які перебували в окупації, втратили членів родини, полишили домівки чи мають глибокі психологічні травми внаслідок пережитого. Учасники разом зі спеціалістами займалися за окремим розкладом для мам і дітей. Протягом трьох тижнів вони відвідували психологічні заняття, арттерапевтичні майстер-класи, проходили індивідуальні консультації.

– Хочу висловити подяку спонсорам, організаторам та виконавцям проєкту «Незламна мама». Усім чарівникам і лікарям наших поранених душ низький уклін за психологічну реабілітацію, чудове місце розміщення, насичену програму та позитивний настрій. Саме з вашою допомогою ми, мами маленьких громадян України, знаходимо в собі ресурси для виховання майбутнього покоління. Саме з вашою допомогою ми відчуваємо себе сильними та вільними, тими, хто бачить свій подальший життєвий шлях, – поділилася враженнями від проєкту Вікторія КІВА.

На початку реабілітаційної програми у мам і дітей спостерігалося емоційне напруження, зменшений інтерес до повсякденних занять та спілкування, негативні переконання про себе, дратівливість тощо. Завдяки дієвим технікам учасники змогли суттєво поліпшити своє самопочуття.

– Кожен із нас пам'ятає, в якому стані ми приїхали... Спеціалісти проєкту, ви неймовірні! Прожили разом із нами всі наші страхи та переживання, допомогли з ними впоратись і дали цінні знання. Полікували наші рани, підшили нам крила, розкрили наш потенціал, надихнули й повернули наші усмішки. Це особливо важливо для наших дітей, бо ми їх тил і приклад. Тепер ми справді незламні мами! – розповіла про особисті зміни після проходження програми Анна КОРОБКІНА.

ДОПОМОГА В ДІЇ

Під час програми з мамами працювали за методами EMDR, арттерапії, майндфулнес, психодрами, тілесної, наративної та когнітивно-поведінкової терапії. З дітками займалися нейрогімнастикою, ігровою терапією, також практикували методи «Серійне малювання» та «Безпечний простір», розвивали стійкість до стресу, проводили творчі вправи.

– Дякую психологам за професіоналізм, особливо моєму психологу Тетяні Васильєвій, за тепле ставлення й розуміння, чарівним артмайстрам за те, що відкрили для мене творчість як спосіб поповнення ресурсу. Щиро вдячна вихователям дитячого садочка та особливо дитячому психологу Ельмірі за турботу, піклування й усмішки моїх малюків. Я здобула на проєкті надзвичайний заряд енергії та надійні інструменти її поповнення! – емоційно описала свої результати Наталія ЄРОФЕЄВА.

Команда фахівців «Незламної мами» створила середовище безпеки, де кожен зміг розібратися з власними відчуттями, подолати травматичні переживання та віднайти внутрішній ресурс жити повноцінним життям. На проєкті дорослі та діти отримали дорожні карти розв’язання нагальних проблем і засвоїли успішні моделі стратегій поведінки, щоб після програми самостійно дбати про свій психоемоційний стан.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.