Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 08.05.2024 Читать 4 мин

Підвищили стійкість та знизили вартість: прокатники освоїли виготовлення змінного обладнання для технологічної лінії 200

У прокатному цеху Каметсталі командними зусиллями успішно опанували власне виготовлення труб виткоутворювача для бунтової лінії стана 400/200. 

Ця труба спіральної форми є одним з важливих елементів ротора виткоутворювача і відіграє ключову роль у процесі формування бунтів катанки. Важлива умова – дотримання конфігурації труби виткоутворювача, встановленого діаметру вигину, щонайменше відхилення від якого може призвести до неточного посадкового положення цього устаткування в роторі і утворення бунтів, які не відповідатимуть вимогам споживачів. 

Донедавна на технологічній лінії 200 використовували таке змінне устаткування зарубіжного виробництва. Робота в умовах воєнного часу, логістичні та фінансові складнощі, у тому числі в питаннях постачання обладнання та матеріалів, системні зусилля з підвищення ефективності виробництва поставили перед прокатниками нові вимоги, і необхідність виготовляти труби виткоутворювача власними силами стала однією з першочергових. 

Для вирішення цього незвичного для підрозділу завдання команді, яка об’єднала високопрофесійних технологів на чолі з начальником дільниці стана 400/200 Ігорем Ступаєвим та досвідчених ремонтників, довелося пройти чималий шлях спроб і помилок. Позитивний результат вже вкотре прийшов завдяки синергії різних дільниць прокатного цеху і командній роботі прокатників.  

Зокрема, оптимального режиму прогрівання труб перед згинанням вдалося досягти у нагрівальній печі кулепрокатної дільниці. Технологи вибудували чіткий алгоритм своїх ролей та дій на спеціальному верстаті для згинання труб, за яким менш ніж за півтори хвилини, поки розігрітий метал зберігає пластичність, встигають безпомилково спрямувати розігріту трубу до приймального жолоба, затиснути і отримати елемент необхідної конфігурації. 

Також технологи отримали навички застосування спеціального штифта верстата для фіксації труби, завдяки якому вдалося уникнути усадки матеріалу при охолодженні та втрати геометричних параметрів вигнутої труби.

Олексій Тимошенко

– Завдання з виготовлення власних труб виткоутворювача вимагало від нас нестандартного підходу. Ми уважно вивчали документальну технічну літературу та відеоматеріали, на яких був зафіксований успішний досвід таких робіт на схожих станах підприємств Європи. І звичайно ж, щоразу досконально аналізували численні власні спроби. Нарешті кількісний фактор перейшов у якісний – визначилися із оптимальним нагріванням труб, навчилися використовувати всі можливості верстата, збільшили довжину нижньої частини труби і цим зміцнили її конфігурацію.  

Цього року бунтова лінія працює виключно з використанням наших альтернативних труб. У складний воєнний час ми зменшили залежність виробництва від зарубіжних поставок і логістики, скоротили простої для заміни цього устаткування. Результати роботи довели, що наші труби виткоутворювача втричі стійкіші за попередні покупні: раніше необхідність міняти це устаткування виникала після прокатки 10 000 тонн катанки, а зараз відпрацьовуємо понад 30 000 тонн. При цьому вартість змінного обладнання, виготовленого власноруч, втричі менша за вартість покупного. Тож завдяки нашим спільним командним зусиллям ми системно підвищуємо ефективність роботи прокатного цеху, – Олексій Тимошенко, майстер стана 400/200, один з ініціаторів освоєння.