Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 27.11.2023 Читать 4 мин

На Запоріжсталі завершили переоцінку ризиків

Цього року на Запоріжсталі провели масштабну роботу з переоцінки ризиків у межах програми Безпечний робочий простір. Створення реєстру і подальша робота над зниженням ризиків триває протягом року, як і будь-яка робота з охорони праці на великому підприємстві, ця – не має пауз та перерв.

Позаду і останній цикл роботи з переоцінки ризиків – підбиття підсумків виконаної роботи, впровадження заходів у межах проєкту і переоцінка. Аби актуалізувати наявні та попередити потенційні ризики у підрозділах були сформовані спеціальні робочі групи. 

На кожному робочому просторі керівник підрозділу формував та затверджував робочу групу з оцінки ризиків – зі співробітників різного рівня, що пройшли спеціальне навчання за методикою оцінки ризиків БРП. До складу робочих груп війшли: керівник дільниці, відповідальний за БРП, представники механо- та енергослужби, досвідчені співробітники даного простору та фахівець дирекції з охорони праці, промислової безпеки та екології.

ЦИФРА

У 2023 році розроблено понад 20 тисяч заходів у межах БРП

Після того, як робочі групи оцінили дільниці, які за ними закріплені, відбулося обговорення та власне переоцінка ризиків за Матрицею оцінки ризику для кожної небезпеки, і внесення змін до реєстру ризиків.

Далі – розробка та погодження додаткових заходів, і внесення заходів до окремого реєстру.

– Переоцінка ризиків на сьогодні завершена на 100%. Корегуючі заходи впроваджуються і надалі, адже робота в межах програми БРП безперервна. Важливо розуміти, що відповідальність кожного співробітника формує загальну безпеку на робочих місцях. Не можна ігнорувати ризики, навіть потенційні. Бо ніхто не може краще оцінити безпеку на робочому місці, ніж співробітник, який на ньому працює, – прокоментував провідний фахівець дирекції з охорони праці, промислової безпеки та екології Запоріжсталі Олександр КОНСТАНТИНОВ. 

Цього року запоріжсталівці розробили та запропонували до реалізації понад 20 тисяч заходів у межах БРП. Серед найбільших – встановлення огородження майданчиків обслуговування моталок у цеху гарячої прокатки, захисних бар’єрів у районі відкритих струмопровідних частин підстанцій у цеху мереж та підстанцій, обладнання завалочних машин сигнальної підсвіткою «сліпих зон» у сталеплавильному цеху, і світлодіодне освітлення зони різу на робочому місці гільйотинних ножиць у цеху металовиробів.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.