Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 28.06.2023 Читать 4 мин

На Запоріжсталі триває капремонт важливого природоохоронного обладнання

Запоріжсталь підтримує надійну роботу обладнання, яке виключає скиди у р. Дніпро.

Установка регенерації соляної кислоти БТА-4 – важливий екологічний об'єкт Запоріжсталі, який ввели в експлуатацію у 2014 році. Унікальне обладнання дозволило повністю уникнути скидання нейтралізованих травильних розчинів цеху холодної прокатки до басейну Дніпра. При методі солянокислотного травлення застосовується замкнутий цикл виробництва: розчин соляної кислоти, використаної для травлення металу, не потрапляє до стоків, а скеровується на установку регенерації і після відновлення та очищення повторно використовується у виробництві.

Високотехнологічне обладнання до найменших нюансів знають досвідчені фахівці, які володіють сучасними знаннями та практиками. Експлуатаційний та обслуговуючий персонал БТА-4 – майстри, травники, слюсарі та електромонтери – проходили навчання на базі металургійного підприємства «ІСД Дунафер» (Угорщина).

Нині, після підриву Каховської ГЕС 6 червня, особливо важливо, аби таке природоохоронне устаткування працювало стабільно та без перебоїв. Для цього фахівці кожні два роки проводять комплексний капітальний ремонт одного з двох реакторів установки регенерації соляної кислоти. Триває він і зараз: у квітні спеціалісти підприємства розпочали перший етап ремонтних робіт.

Спеціалісти цеху холодної прокатки Запоріжсталі та сервісного центру Запоріжвогнетриву виконують основні роботи із заміни футерування нижньої частини реактора та циклону, заміну кислостійкої вогнетривкої кладки циклону, опорного кільця та труби. На другому етапі, восени поточного року, фахівці проведуть заміну основних елементів агрегату – форсунок, пальників, конвеєрів, а також перекладку кислотостійкої вогнетривкої кладки реактора.

За словами начальника ділянки регенерації соляної кислоти ЦХП Леоніда Алексєєнка, результатом капітального оновлення стане підвищення надійності та стала робота обладнання.

– На нашій ділянці реактори працюють по черзі: поки один реактор перебуває в роботі, ми проводимо ремонт іншого. Таким чином забезпечується висока надійність обладнання. Крім капітальних ремонтів, регулярно проходять і поточні – кожні три місяці. Це важливо як з точки зору забезпечення стабільного виробничого процесу, так і коректною роботою важливого природоохоронного обладнання, – зазначив Леонід АЛЕКСЄЄНКО.

Устаткування увійде в експлуатацію вже у поточному місяці, після завершення першого етапу капітального ремонту. На проведення капремонту комбінат спрямував понад 24 млн грн.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.