Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 01.12.2023 Читать 4 мин

На Запоріжсталі поновили виробництво затребуваної металопродукції, яку до війни виготовляли на ММКІ

Конструкційну марку сталі S355J2 в товщинах 3-8 мм застосовують широко в світі, зокрема для виготовлення відповідальних металоконструкцій і контейнерів для залізничних перевезень.

У Групі Метінвест її виробляв металургійний комбінат ім. Ілліча. Після окупації Маріуполя російськими військами завдання з освоєння виробництва такої продукції взяла на себе Запоріжсталь. У 2023 році комбінат пройшов сертифікацію відповідної продукції, що дало можливість компанії знову пропонувати її споживачам.

 Комбінат Запоріжсталь успішно пройшов процес сертифікації гарячекатаного рулонного та листового прокату у товщинах 1,8-8 мм з конструкційних марок сталі S235-275 J0-J2 та S355 J0-J2 за стандартом EN 10025-1:2004 та отримав документ відповідності системи виробничого контролю від міжнародного сертифікаційного органу Dedal. Таким чином Група Метінвест відновила можливість реалізації гарячекатаного прокату з конструкційної марки сталі S355 J2 у товщинах 3-8 мм споживачам в країнах ЄС та за його межами. Прокат повністю відповідає вимогам директив ЄС в частині прокату, що застосовується в цивільному або промисловому будівництві, – розповів начальник відділу технічної підтримки та претензійної роботи комерційної дирекції Групи Метінвест Євген ДУНАЄВ.

 Потреба в такому продукті на ринку дуже висока, і більшість наших конкурентів вже давно його постачають. Після модернізації стану-1700 на ММКІ освоєння цього сегмента ринку зросло в рази. Ми хотіли збільшити нашу присутність не тільки на ринку Польщі, а й в інших європейських регіонах за рахунок освоєння нових сегментів для збуту. Наші клієнти регулярно зверталися до нас з таким проханням, але з причин, пов'язаних з початком військової агресії РФ і відсутністю сертифікації у Запоріжсталі, певний час ми працювали тільки в сегменті сталі базових марок S235JR, S275JR, постачаючи рулон і різаний лист здебільшого в «базові» сегменти: труби, профілі, листи під порізку.

Сертифікат відповідності системи виробничого контролю дасть нам змогу перейти в новий для Запоріжсталі сегмент – виробництво більш відповідальних конструкційних труб, а також деталей для машинобудування і контейнерів. При цьому нам необхідно і далі набирати статистику, аналізувати отримані механічні властивості, удосконалювати хімічний склад і працювати над якісними характеристиками цієї продукції (зменшення внутрішніх напруг, площинність тощо).

Пробні поставки цієї продукції вже надіслані кільком польським клієнтам, є перші відгуки про порізку і виробництво труб, проведено контрольні випробування. Готуємо відправлення наступної партії в ширшому розмірному сортаменті. Пробні лоти запропоновано всім великим клієнтам на ринку Польщі, інформацію про доступність доведено до інших офісів продажів Групи Метінвест. Продовжуючи працювати в цьому напрямі, ми допоможемо компанії та Запоріжсталі поліпшити виробничі результати, досягти додаткових обсягів виробництва і продажів гарячекатаного прокату, який відповідає EN 10025-1:2004 конструкційних марок сталей S235-275 J0-J2 і S355 J0-J2 в товщинах 1,8-8 мм, – зазначила менеджер з продажів великим і ключовим клієнтам компанії Metinvest Polska Юлія ПОЖИДАЄВА.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.