Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 25.05.2023 Читать 5 мин

На Каметсталі освоюють технологію розливання сталі для виробництва безперервнолитої заготовки підвищеної якості

У конвертерному цеху Каметсталі тривають роботи з освоєння розливання на сортовій МБЛЗ № 1 заготовки із застосуванням стопорних механізмів

Така технологія застосовується для розливання заготівок перетином 160х160 мм зі сталі марок С72D2 та C80D2 і перетином 200х200 мм зі сталі марки S3355. Ці марки сталі були обрані як «пілотні» у проєкті через їхню особливу затребуваність з боку ключових споживачів продукції підприємства, а також за програмою освоєння нових видів продукції.

Особливість технології стопорного розливання, над якою працюють фахівці-сталеплавильники на машині безперервного лиття заготовок № 1, полягає у тому, що сталевий струмінь у проміжку між промковшем і кристалізатором захищений занурювальним стаканом. Це оберігає гарячий метал від вторинного окислення, яке негативно впливає на його макроструктуру, і надає заготовці підвищену якість, якої вимагають споживачі для деяких особливих замовлень.

До цього масштабного проєкту, який реалізується за декількома етапами, залучені найдосвідченіші спеціалісти-сталеплавильники, ремонтники, фахівці технічного управління комбінату. Сформована спеціальна пускова бригада у складі висококласних розливальників сталі, вони пройшли додаткове навчання.

У межах освоєння відремонтоване обладнання МБЛЗ-1, яке бере участь у стопорному розливанні. Роботи цілком забезпечені необхідною вогнетривною продукцією – занурювальними стаканами, стопорними парами, гніздовими блоками тощо.

– Успішне опанування стопорного розливання безперервнолитої заготовки – це додаткові перспективи для розширення сортаменту сталевої продукції Каметсталі. Також з’являється можливість частково замінити сортамент МБЛЗ № 2 і таким чином знизити витрати на додаткові перекати на трубозаготівельному стані. Зараз наша команда накопичує та опрацьовує статистику щодо серійності плавок за цією технологією. Також ми вже відвантажили польським замовникам майже 500 тонн заготовки-200 і очікуємо результатів її переробки, – розповів заступник начальника конвертерного цеху з розливання Дмитро ШИТІКОВ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.