Спікальні візки – важливе устаткування у виробництві агломерату, їхній безперебійний рух агломашиною забезпечує стабільний технологічний процес. Та за тривалої експлуатації в умовах високих температур металеві конструкції візків деформуються, внаслідок чого порушується ритм руху. А це може призвести до вимушеної, і навіть аварійної, зупинки обладнання агломашини, порушення виробничого процесу і, як наслідок, втрати обсягів виробництва агломерату.
Донедавна для проведення відновлювальних робіт спікальні візки відправляли до іншого міста. Відтепер такі роботи виконуються на потужностях і силами ЦРМУ МПС на території Каметсталі. В межах підготовки до освоєння нової ремонтної технології спеціалісти підрозділу виготовили стенд-основу для рихтування візків, а також спроєктували та виготовили контрвантажі. На цьому стенді металеві конструкції візків прогрівають до потрібної температури та під певною вагою вирівнюють. Далі проводиться контрольне вимірювання, випробування, і, якщо обладнання відповідає заданим параметрам, його передають замовникам.
Перш ніж устаткування буде передане в експлуатацію, проводять ревізію його вузлів та механізмів, рихтування та ремонт колісних пар візків – цю роботу ремонтники виконують на дільниці МПС безпосередньо на території аглофабрики.
– Спеціалісти ЦРМУ МПС освоїли цей новий вид ремонту, оскільки обсяги замовлень від агломераційного цеху Каметсталі на відновлення спікальних візків загалом складають майже 260 одиниць. Нам вдалося знизити собівартість ремонту, у порівнянні з попередніми роботами на іншому підприємстві, у чотири-п’ять разів. За нашою технологією устаткування не треба відправляти до іншого міста, воно взагалі не покидає підприємства, тобто логістичні витрати виключені. На сьогодні ми спроможні рихтувати 60 візків щомісяця, даючи можливість комбінату, спільно з яким ми працюємо єдиною командою, значно зменшити витрати на такий вид ремонту, – Дмитро ЛУБЕНЕЦЬ, в.о. начальника цеху ремонту металургійного устаткування, філія № 3 Метінвест Промсервісу.