Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 06.02.2024 Читать 6 мин

Морпіх-розвідник Роман Городенський отримав квартиру від «Серця Азовсталі»

Оборонець Маріуполя Роман Городенський отримав власну квартиру на Київщині за програмою «Серце Азовсталі. Вдома».

Роман – морський піхотинець, розвідник. Під час оборони Маріуполя хлопець отримав тяжке поранення. Снаряд розірвався у 5 метрах від нього. Роман втратив ногу, отримав численні осколкові поранення та переломи руки. 12 квітня 2022 року потрапив у полон.

Попри тяжкий стан росіяни знущалися з оборонця. Через відсутність медичної допомоги у нього розвинувся сепсис. Щоб врятувати життя, поранену руку довелося ампутувати. Як тяжко пораненого Романа відправили на один з перших обмінів. У полоні військовий втратив 40 кілограмів.

Вдома на Романа чекала кохана дівчина. Наприкінці минулого року пара одружилася. Нині Роман продовжує реабілітацію. За програмою «Серце Азовсталі. Здоров'я» захисник проходить підготовку до встановлення біонічного протеза руки. Разом з тим оборонець очолює благодійний фонд та допомагає побратимам, які також потребують протезування. Частину реабілітації оборонець проходив у США, тож зараз активно використовує здобуті там зв'язки, аби допомагати українським воїнам.

– Зараз «Серце Азовсталі» допомагає Роману встановити біонічний протез. Це складний процес, адже це стаціонарна конструкція, яка імплантується в кісткову тканину. Потрібен тривалий процес підготовки. І ми разом проходимо цей шлях. Впевнена, що для Романа – це не лише про відновлення своїх фізичних можливостей, а ще й цінний досвід, який буде корисним для допомоги іншим. Власна квартира – це ще один етап на шляху повернення до повноцінного життя. Адже це закриття базових потреб. Тепер Роман може сконцентруватися на своїй діяльності. Ми готові ділитися досвідом та всіляко підтримувати його, адже ми маємо спільні цілі, – розповіла керівниця «Серця Азовсталі» Ксенія СУХОВА.

Окрім того, захисник отримав пропозицію роботи у столиці, однак не міг на неї погодитися, адже не мав де жити в Києві. Тепер Роман має власну оселю у передмісті і вже планує влаштуватися на роботу.

– Ми з дружиною давно хотіли облаштуватися у Києві або поблизу столиці. В мене навіть була пропозиція по роботі, але я відповів, що зможу погодитися, коли придбаю машину та квартиру. І от Рінат Ахметов і «Серце Азовсталі» нам дуже сильно допомогли, придбали квартиру. Тож тепер у нас є дуже міцна опора, і можна йти на працевлаштування. І далі більше. Зараз ми маємо все, чого хотіли, – зазначив Роман ГОРОДЕНСЬКИЙ.

Молоде подружжя вже облаштовується у новій оселі та будує плани на майбутнє. Детальніше про програму «Вдома» та умови участі читайте на сайті «Серця Азовсталі».