Эта страница еще не переведена на русский язык
Безопасность 28.05.2024 Читать 4 мин

Молоді співробітники Каметсталі у форматі TED-комунікації вчилися якісно оцінювати ризики

Познайомитися з ключовими засадами ризик-менеджменту в управлінні організацією на початку професійного шляху. На Каметсталі провели TED-комунікацію між молодими співробітниками і керівниками підприємства, в основу якої покладена інтерактивна гра «Титанік».

Чи можливо було запобігти загибелі «Титаніка»? Історія не знає поняття «могли б», проте використати досвід однієї з наймасштабніших катастроф означає навчитися якісно оцінювати ризики, щоб обирати адекватні та ефективні засоби управління безпекою будь-якого процесу. Це дуже важливо у виробничій діяльності, особливо для молодих спеціалістів, які тільки-но приступили до роботи на підприємстві. Саме вони стали учасниками тренінгу, об’єднавшись у команди з досвідченими експертами – керівниками комбінату, щоб навчитися надалі вірно визначати заходи, спрямовані на попередження небезпечних для здоров'я та життя людини факторів.

– Аналізуючи катастрофу, яка сталася із «Титаніком», ми разом із нашими молодими колегами по-іншому поглянули на події, які відбулися понад сто років тому. Адже ні оскароносний кінофільм, ні художня література не говорять про причини і фактори, які призвели до загибелі велетенського корабля і сотень його пасажирів. Наша зустріч та інтерактивна гра дозволили нам спільно визначити комплекс цих причин і зосередити фокус уваги молодих спеціалістів на тому, що у будь-якій справі найважливіше – це безпека і життя людей. Тому кожному «екіпажу», кожному колективу необхідно відпрацьовувати та вдосконалювати свої знання та навички, щоб виконувати поставлені завдання професійно і безпечно для себе і своїх колег. До речі, ми взнали про роль металу, який використовувався під час будівництва «Титаніка», тож тепер пам’ятаємо, що від якості нашої продукції також можуть залежати життя та здоров’я людей, – Іван ГОЛТВЕНКО, директор з персоналу та соціальних питань Каметсталі.

За підсумками активного аналізу запропонованих інформаційних матеріалів кожна з чотирьох молодіжних команд на чолі зі своїми експертами презентувала власні висновки щодо небезпечних чинників, які призвели до трагічних подій, ігнорування та неправильної реакції учасників подій на ці чинники тощо. Вдумливий, зосереджений і водночас креативний підхід до завдання об’єднав усіх учасників гри у найважливіших меседжах: у будь-якій командній справі для безпеки немає дрібниць, завчасно виявлені та вірно проаналізовані ризики можна усунути завдяки своєчасним ефективним заходам для збереження життя і здоров’я людей.

– Ми отримали новий досвід – було цікаво, була інтрига. Особисто я взнала чимало нового і вперше спілкувалася із директорами підприємства. Завдяки такому цікавому формату зустрічі я напевно не забуду про наші сьогоднішні висновки, що на виробництві все повинно бути продуманим і зваженим, що кожен повинен передбачати наслідки своїх дій для всієї команди. Кожна дрібниця має значення у спільній справі. Недарма ця гра завершується словами: «Пам’ятай «Титанік», – Світлана КОЗІК, лаборант хімічного аналізу відділу охорони навколишнього середовища.