Сьогодні на об’єднаному ГЗК Метінвесту працюють близько 2 тисяч працівників віком до 35 років. Саме молоді спеціалісти у перші дні повномасштабної війни згуртувалися задля допомоги переселенцям та Силам оборони України. Сьогодні метінвестівці продовжують підтримувати цивільних та військових, системно приймають участь у донаціях крові для тих, кому вона необхідна. А також не забувають навчатися, розвиватися та підтримувати економіку країни та регіону на робочих місцях. У всесвітній День молоді розповідаємо, чим живуть спеціалісти Північного, Центрального та Інгулецького ГЗК.
До війни діяльність молодіжних організацій поза роботою складалась із зустрічей та допомоги ветеранам праці, спортивних активностей, підтримки дитячих закладів, благодійних акцій тощо. З лютого 2022 року молодіжка криворізьких ГЗК Метінвесту стрімко «постаршала». Після терористичного нападу росії дехто прийняв рішення стати на захист рідної землі, інші – перегрупували сили для підтримки цивільних та військових – працювали на пунктах збору допомоги переселенцям та захисникам, плели сітки, формували вантажі у криворізькому гуманітарному хабі Метінвесту.
Саме робота хабу 24/7 у перші місяці війни суттєво допомогла людям незахищених категорій Кривого Рогу та чотирнадцяти громад Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Херсонщини та Донеччини. Тут збирали продукти, дитяче харчування, засоби гігієни та теплі речі для військових та цивільних.
Сьогодні, попри виклики війни, криворізька молодь Метінвесту продовжує впевнено дивитися у майбутнє. Окрім основної роботи, спеціалісти системно приймають участь у корпоративних навчаннях з лідерства, комунікаційних навичок, аналітичних підходів до роботи, вчать основи тактичної медицини тощо. Дехто з молодих метінвестівців опановує нову спеціальність у сучасному технічному університеті Метінвест Політехніка.
Не забуває молодіжка і про спільне дозвілля – разом грають в інтелектуальні ігри, а ще займаються спортом. На ЦГЗК, наприклад, грають у дартс та шахи, а у сезон влаштовують спільні велозаїзди. Нещодавно, до Дня металурга та гірника, за закликом Союзу молоді організували велотур з надзвичайними краєвидами.
Маршрут організували таким чином, щоб велосипедисти змогли не тільки випробувати себе, свою підготовку і витривалість, але й насолодитися красою пейзажів.
Цього разу шлях велосипедистів лежав до Титинського ставка, що за селищем Романівка. Саме тут спортсмени влаштували зупинку, щоб насолодитися надзвичайними краєвидами і заодно відпочити. У цій місцевості кілько років тому проходили зйомки кінострічки «Червоний». Також цегоківці побували на Червоному мості, на єдиному і найвищому скеледромі в Україні.
Тож сьогодні молодь Метінвесту адаптувалась до воєнного часу та продовжує трудитись та жити на повну. Молодіжна сім’я об’єднаного ГЗК поповнюється новими обличчями – соціально відповідальними, небайдужими та цілеспрямованими людьми, які впевнені у майбутньому Кривого Рогу та України та стають справжньою опорою для нашої держави.