У Групі Метінвест розпочався другий сезон міжнародної програми Steel Force – ініціативи, спрямованої на залучення українських студентів, які навчаються за кордоном, до стажування та подальшої роботи в компанії.
Steel Force: як усе починалося і перші результати
Програма Steel Force стартувала у 2025 році як ініціатива із залучення талановитої української молоді, яка здобуває освіту за кордоном, до побудови успішної кар’єри в Метінвесті – в умовах війни та глобальної міграції зберегти зв’язок молоді з Україною та зацікавити її реалізувати свої знання й потенціал саме в українській компанії.
Ідея проєкту виникла у генерального директора Метінвесту Юрія Риженкова після спілкування зі студентами української асоціації King’s College London. Керівники компанії провели низку зустрічей з молоддю в університетах Великої Британії. До участі в першому сезоні подали заявки майже 90 студентів, з яких відібрали 30 учасників Steel Force із 16 університетів.
Студентів об’єднали в команди, які за підтримки менторів – керівників Метінвесту різних напрямів – працювали над бізнес-кейсами компанії. Для учасників проводили майстер-класи та практикуми, а також організували екскурсію на Spartan UK – прокатний завод Метінвесту в Ньюкаслі. Найкращих студентів запросили на оплачуване компанією стажування на одному з активів Групи.
Перший сезон програми довів, що такий формат є затребуваним і ефективним: кілька студентів уже працюють у структурних підрозділах Метінвесту в Україні та за кордоном.
Успіх проєкту отримав і професійне визнання. Steel Force стала переможцем премії HR Brand Ukraine 2025 як найкращий проєкт із залучення талановитої молоді та увійшла до фіналу HR Pro Awards 2025.

Другий сезон: більший масштаб, більше учасників
Другий сезон програми, який стартував цього року, масштабувався як за географією, так і за кількістю учасників. До нього долучилися українські студенти з Великої Британії, Польщі, Болгарії, Румунії та Італії. Розширився і перелік фокусних спеціальностей – до фінансів, економіки та менеджменту цього року додалися інженерія та комунікації.
Від українських студентів за кордоном надійшло 180 анкет. За результатами відбору анкет і відеовізитівок до Steel Force 2.0 потрапили 53 учасники з 36 університетів.
Вже скоро на них чекатимуть:
◼️ навчальні майстер-класи та практикуми з розвитку soft skills
◼️ профільні сесії та семінари від керівників Метінвесту
◼️ лідерські зустрічі з топменеджментом компанії
◼️ екскурсії на виробничі майданчики Метінвесту
◼️ командна робота над бізнес-кейсами
◼️ лідерські зустрічі з топменеджментом

Найпроактивніші учасники Steel Force пройдуть оплачуване стажування на одному з підприємств Метінвесту, що може стати першим кроком до повноцінної роботи в компанії.
Офіційне відкриття другого сезону: проєкт про майбутнє України
Онлайн-відкриття другого сезону програми відбулося 7 квітня. Директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук у своєму зверненні наголосила: Steel Force – це не разова соціальна ініціатива, а довгострокова інвестиція в майбутнє компанії та України.
«Цей проєкт – про майбутнє. Про те, як молодь долучається до команд великих українських компаній і до відновлення України. Коли ми лише починали рік тому, у нас були деякі сумніви, але результат минулого року засвідчив: цей проєкт потрібен, і ми маємо його розвивати», – зазначила Тетяна ПЕТРУК.
Вона підкреслила, що Steel Force є взаємовигідним як для студентів, так і для компанії.
«Ви отримуєте практичний досвід у великій компанії міжнародного масштабу. А ми, своєю чергою, інвестуємо в талановиту українську молодь, яка долучиться до відбудови промисловості та економіки країни після війни. Відновлення України почнеться саме з промисловості – і тут буде простір для кар’єрного зростання».

Досвід першого сезону: поради новим учасникам Steel Force
До онлайн-зустрічі з нагоди відкриття другого сезону Steel Force долучилися й найкращі учасники першого, які вже працюють у Метінвесті. Вони поділилися власним досвідом переходу від стажування до повноцінної роботи в міжнародній компанії.

Єлизавета Адаменко
Марк СТЕЦЕНКО, менеджер проєктного офісу Дирекції зі сталого розвитку та взаємодії з колективом Метінвесту, зізнається, що участь у Steel Force – непростий, але надзвичайно цінний досвід:
«Стажування – це майданчик, де тобі дають напрям і простір для ідей. Реальна робота – більш технічна, з чіткими очікуваннями та темпом. Але саме стажування допомогло швидко адаптуватися й не загубитися в новій інформації вже під час роботи в Метінвесті».
Єлизавета АДАМЕНКО, спеціалістка з підтримки продажів Metinvest Polska, наголошує на важливості практики:
«Під час стажування я працювала з реальними клієнтами та кейсами. Це дуже спростило адаптацію до роботи в компанії.

Ксенія Кокарева
Ксенія КОКАРЕВА, помічниця директорки зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест, після стажування повернулася до України й працює в Києві:
«Steel Force – це простір, де можна робити помилки. Саме тут, і зокрема через помилки, формуються базові професійні навички: важливо не боятися ставити запитання, швидко включатися в процеси, брати ініціативу. Цей досвід дуже допоміг мені в подальшій адаптації до роботи в Метінвесті».
Учасники першого сезону Steel Force радять новачкам програми бути активними й максимально використовувати її можливості.
«Не бійтеся конкуренції. Справжній результат з’являється тоді, коли починаєш взаємодіяти й працювати в команді», – підкреслив Марк Стеценко.
«Стажування – це момент, коли можна не знати і задавати запитання. Це не слабкість, а зацікавленість, яка дасть свій результат в подальшому», – додала Єлизавета Адаменко.