Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 14.04.2022 Читать 2 мин

Метінвест продовжує експортувати з України та забезпечує виробництво на заводах у Європі й Великобританії

Гірничо-металургійна компанія Метінвест, розташована в Україні, підтримує нормальну роботу своїх прокатних заводів у Великобританії та Європі і присутня на експортному ринку з довгомірним прокатом, заявив генеральний директор Юрій Риженков в інтерв'ю S&P Global Commodity Insights.

Перекатні виробництва Метінвесту в Європі та Великобританії включають фасонно-сортовий стан (Promet Steel) у Болгарії, два прокатні стани з виробництва плоского прокату в Італії (Trametal і Ferriera Valsider) та листопрокатний стан (Spartan UK) в Англії.

«Напівфабрикати для цих заводів зазвичай поставлялися напряму зі сталеливарної бази Метінвесту в Україні, але через перебої, спричинені російським вторгненням, наразі можливе постачання тільки заготовин з України до Болгарії, тоді як сляби для прокатних станів з виробництва плоского прокату купуються у третіх сторін», – сказав Юрій РИЖЕНКОВ.

Promet Steel залишається прокатним заводом, який перекатує заготовину, яку виробляє Каметсталь. Металургійне виробництво у Кам’янському продовжує працювати без перебоїв. Таким чином, потреби Promet Steel у заготовині в обсязі 40 000 тонн/місяць повністю покривалися власним виробництвом. Доставлення з України в Болгарію здійснюється залізничним транспортом, внутрішніми водними шляхами (баржами) та морським транспортом (через порти Чорного моря в Румунії і Болгарії).

Юрій Риженков зазначив, що, продовжуючи роботу Каметсталі, Метінвест зберігає присутність на експортних ринках із заготовиною, арматурою, катанкою та іншим готовим довгомірним прокатом. Компанія може продавати до 100 000 тонн заготовини на місяць. Хоча доступ до українських портів Чорного моря заблоковано присутністю російських військових на півдні України, компанія використовує чорноморський порт Констанца в Румунії, балтійський порт Свіноуйсьце в Польщі, а також залізницю та баржі на Дунаї для постачання продукції на експортні ринки.

На відміну від заготовини, постачання слябів з України до ЄС припинилося через простій Азовсталі та ММК ім. Ілліча, розташованих у розтерзаному війною Маріуполі. Юрій Риженков пояснив, що перекатники плоского прокату в ЄС мають достатні запаси слябів, щоб підтримувати виробництво до середини квітня. Потім заводи призупинять виробництво й відновлять його на початку травня, щоб працювати з напівфабрикатами, закупленими в Китаї та Індонезії. Компанія також розглядає бразильські сляби.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.