Для виконання енергозберігаючих робіт з метою зменшення енергоспоживання та скорочення експлуатаційних витрат комбінату у технологічному процесі нагнітання доменного газу на газопідвищувальній станціі № 6 в газовому цеху успішно реалізується проєкт із заміни нагнітача (газодувки) – в межах співробітництва комбінату з компанією YASNO Efficiency.
Новий одноступеневий нагнітач (газодувка) дозволить значно економити електричну енергію в технологічному процесі транспортування доменного газу необхідних параметрів продуктивності і тиску для потреб прокатного переділу.
Зараз на ГПС-6 для забезпечення виробництва прокатного стану в роботі постійно знаходиться одна з чотирьох газодувок, яка діючими магістралями транспортує доменний газ до нагрівальних печей трубозаготівельного стану. Номінальна потужність газодувки 850 кВт*год, регулювання необхідних параметрів виконується вручну, що знижує стабільність підтримки потрібної продуктивності і тиску доменного газу в газопроводі, а також при цьому споживання електричної енергії складає в середньому 650 кВт*год.
Спеціалістами УГЕ та газового цеху були впроваджені рішення з установки нового енергоефективного сучасного нагнітача з використанням максимальної кількості наявного технологічного обладнання. Зараз фахівцями підрядної організації виконуються роботи з демонтажу існуючої газодувки, перенесення діючих комунікацій, реконструкції електроприміщень з монтажем нового обладнання на існуючому промисловому майданчику.
Електроживлення нагнітача буде виконано з підключенням безпосередньо до комірки живлення у приміщенні підстанції, а також буде прокладено нову кабельну лінію від підстанції до приміщення ГПС-6. Регулювання продуктивності та тиску газодувки буде забезпечуватись завдяки встановленому направляючому апарату та частотному перетворювачу напругою 0,4 кВ. Системи АСУТП розроблені індивідуально, на базі контролера Siemens для роботи в автоматичному режимі у вказаному діапазоні продуктивності.
– Середнє споживання електричної енергії з урахуванням ККД електродвигуна і системи керування нової газодувки складає орієнтовно 200 кВт*год, що втричі менше за споживчу електричну енергію існуючої, а також це стабільність параметрів та покращення умов праці апаратників. Впровадження таких енергоефективних рішень дає можливість досягти відчутної економії електричної енергії і значно скоротити витрати підприємства на оплату енергоносіїв, що особливо важливо в непрості часи воєнного стану в країні. – Василь ЧЕРВАНЬОВ, начальник газового цеху.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.