Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 11.12.2023 Читать 4 мин

Каметсталь у співробітництві з YASNO Energy Efficiency знизить споживання електроенергії в процесі компримування повітря для виробничих потреб

Підтримуємо енергетичні комунікації підприємства в належному технічному стані. В цеху водопостачання Каметсталі завершили капітальний ремонт насосної станції №10.

У киснево-компресорному цеху Каметсталі завершується проєкт з модернізації системи управління компресорами К-1500 у межах співробітництва комбінату з компанією YASNO Energy Efficiency. Нове обладнання дозволить значно економити електроенергію в процесі компримування повітря для виробничих потреб.

Раніше при підвищенні тиску повітря під час технологічного процесу операторами компресорних установок застосовувався ручний режим регулювання продуктивності обладнання шляхом відкриття чи закриття дроссельних заслінок. Регульований тиск зазвичай був завищеним, що призводило до невиправданої перевитрати електроенергії. Тож енергетики Каметсталі прийняли рішення оновити це устаткування.

– В основі системи автоматичного управління компресорами закладене спеціалізоване запатентоване програмне забезпечення виробництва США. Воно було спеціально адаптоване під цей проєкт, який ми реалізовуємо на «Каметсталь». Це перший в Україні проєкт такого типу. І хоча економія у відсотках може здатись незначною, всього на рівні 3-7%, та в грошовому еквіваленті протягом року економія просто вражає. Тому ми прагнемо масштабувати цей напрям та впроваджувати такі проєкти на інших підприємствах, – зазначив, директор YASNO Energy Efficiency Євген ТАРАСЮК.

– Система автоматичного регулювання передбачає енергетичне розвантаження повітряних компресорів шляхом змінення зони їхнього помпажу. Додатково із шафами управління та новим робочим місцем машиніста замінюється атмосферна засувка старого зразка на протипомпажний клапан. Також замість старого приводу дросельної заслінки встановлений сучасний аналог, який дозволить щільніше та глибше прикривати дросельну заслінку, що дасть можливість знизити продуктивність компресора, а отже і споживання електроенергії. Завдяки такому енергоефективному рішенню ми зможемо досягти відчутної економії до 3% питомої витрати електричної енергії і значно скоротити витрати на оплату енергоносіїв  Олег ПОМОГАЄВ, головний енергетик Каметсталі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.