Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 30.11.2023 Читать 4 мин

Гірники Першотравневого кар’єру ПівнГЗК : знижуємо собівартість – тримаємо якість

Співробітники Першотравневого кар’єру Північного ГЗК Метінвесту показують високий рівень виконання ключових показників ефективності попри складні виробничі умови. Наразі гірники працюють за новою виробничою схемою, дають затребувану якість для виготовлення конкурентоспроможної ЗРС та знижують собівартість продукції.

Щоб забезпечити виготовлення високоякісного концентрату з нижчою собівартістю, гірники Першотравневого кар’єра оптимізували вантажопотоки з південно-східного борту. Це стало можливим завдяки створенню транспортного сполучення горизонту -130 м та приймального колодязя дробильної фібрики №3 на горизонті -193 м. Нововведення дало змогу скоротити середньомісячну відстань транспортування руди на 700 м, що суттєво вплинуло на витрати дизельного палива та великогабаритних шин для технологічного транспорту.

Руда з південно-східного напряму відповідає затребуваним якісним показникам, а це дозволяє збагачувачам виготовляти високоякісний концентрат А-1 із вмістом заліза 68%+. Його собівартість нижча у порівнянні з концентратом, що раніше отримували на міксі руди Першотравневого та Ганнівського кар’єрів.

Гірничі роботи тривають і на інших напрямах Першотравневого кар’єра. Крім південно-східного, гірники розробляють нижні горизонти на півночі і на заході. Щодо західного борту, то командою кар’єра вже розроблені проєкти з операційної ефективності, які впроваджуватимуться з 1 січня нового року та мають принести економію завдяки скороченню відстані перевезення гірничої маси та відповідній оптимізації витрат.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.