Професіоналізм, надійність та самовідданість співробітників дали змогу Метінвесту не тільки пройти надважкий період воєнної історії з осадою «Азовсталі», блекаутами, обстрілами, блокуванням звичних шляхів логістики, а й розпочати поступове відновлення виробництва, й стати одним із лідерів серед українських компаній за підтримкою ЗСУ.
У Метінвесті розуміють, що десятки тисяч співробітників є головною опорою компанії. Тому з початку війни перетворили підтримку працівників та їхніх родин на окремий напрям роботи, який охопив задоволення їхніх життєво важливих потреб. Окремий фокус підтримки отримали тисячі співробітників, мобілізованих до лав ЗСУ.
Безпека та захист
Насамперед Метінвест убезпечив працівників – обладнав бомбосховища на підприємствах усім потрібним. Попри бойові дії, компанія евакуювала з Маріуполя й Авдіївки близько 20 000 жителів. Щоб надати людям прихисток, підготувала понад 6000 місць тимчасового проживання, забезпечила співробітників речами першої потреби та ліками. У межах корпоративного проєкту «Домівка для своїх» працівники надавали житло колегам-переселенцям, а Метінвест компенсував витрати. Також компанія допомагає співробітникам із Запоріжжя та Кривого Рогу полагодити пошкоджене російськими обстрілами житло.
Зараз Україну захищають понад 8000 працівників Метінвесту, тобто кожен шостий співробітник. Компанія забезпечує їх бронежилетами, касками та комплектами зимового одягу. За запитом співробітники отримують пікапи, дрони, мобільні укриття, тепловізори й інше устаткування, що допомагає долати ворога.
Фізичне та психологічне відновлення
Кожному мобілізованому й мирному працівникові, що дістав важке поранення, Метінвест фінансує лікування. А співробітникам, які втратили кінцівки на війні, допомагає з протезуванням. У спільній програмі компанії та Protez Hub беруть участь 60 людей, з яких 20 уже отримали протези вартістю до €30 000 та пройшли реабілітацію.
Співробітниці Метінвесту, дружини та діти працівників, які мають воєнні травми, можуть пройти психологічну реабілітацію. Компанія долучилася до програми «Незламна мама» від «Фонду Маша». Допомогу вже отримали майже 300 мам та їхніх дітей.
Метінвест запустив програму Strong Generation Camp, щоб підтримати ментальне здоров’я дітей співробітників компанії. Цього літа її учасниками стали 400 постраждалих унаслідок війни дітей. Впоратися зі стресом співробітникам Метінвесту і членам їхніх родин допомагають фахівці сервісу психологічної підтримки «Метінвест – разом!», що вже надали майже 4100 консультацій.
Перенавчання та працевлаштування
Від початку великої війни компанія працевлаштувала на своїх підприємствах у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Камʼянському близько 8200 людей, зокрема з Маріуполя та Авдіївки. Також Метінвест надає можливість працівникам пройти безплатне перенавчання за потрібними на підприємствах професіями, зокрема й в університеті Метінвест Політехніка.
Поза тим, цього літа компанія знайшла можливість запровадити додаткову премію для працівників виробничих і ремонтних підприємств в Україні. Вона може сягати до 25% від окладу на місяць залежно від виробничих показників.
«Головна точка опори Метінвесту – це наша команда, завдяки якій ми йдемо вперед попри всі кризи», – вважає генеральний директор компанії Юрій РИЖЕНКОВ.
Так само й кожен член команди Метінвесту знає, що може розраховувати на компанію. Взаємопідтримка стала законом корпоративного життя в умовах війни та допомагає і компанії, і її співробітникам переживати негаразди війни.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.