Эта страница еще не переведена на русский язык
Интервью 15.03.2022 Читать 6 мин

Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков в етері CNN

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков в етері CNN розповів про роботу підприємств компанії в умовах війни, підтримку співробітників і мешканців міст присутності.

– Провідний український виробник сталі повідомляє, що один із його заводів зазнав сильного обстрілу в неділю. Від початку російського вторгнення тисячі працівників Метінвесту та їхні сім'ї були змушені шукати прихистку.

Тож давайте подивимося, де вони знаходяться. Компанія має у своєму розпорядженні гірничодобувні підприємства й заводи в Україні, Європі та США, а також глобальну мережу продажів. Генеральний директор компанії Юрій Риженков у ці вихідні контролював колону з гуманітарною допомогою, яка прямувала до Маріуполя, де знаходяться їхні підприємства.

Насамперед давайте визначимося з пріоритетами. Я сподіваюся, що ви, ваша сім'я та ваші співробітники в порядку, принаймні, не постраждали.

– Добрий день. На щастя, з моєю родиною все гаразд, але я не можу сказати того ж про співробітників нашої великої компанії. У Маріуполі, який уже понад два тижні відрізаний від решти України, на підприємствах Метінвесту працює майже 40 тисяч людей. Місто останні два-три дні обстрілюють практично кожні тридцять хвилин. Люди буквально живуть у бомбосховищах і не можуть вибратися з міста. Як ви правильно сказали, ми намагалися доставити гуманітарну допомогу й автобуси, щоб евакуювати якнайбільше людей із міста, але, на жаль, в останні сім днів російські збройні сили не дозволяли ввійти до міста.

– А інші ресурси – виробничі потужності в Україні – ви вже закрили?

– Наш головний пріоритет – безпека наших співробітників і людей, які проживають неподалік заводів. Наші підприємства працюють із небезпечними матеріалами, вони можуть виділяти шкідливі речовини, якщо потраплять під бомбардування. Тому щоразу, коли бойові дії наближаються, ми зупиняємо заводи. Наразі припинено роботу наших заводів у Маріуполі та Запоріжжі. Наш завод у Кам'янському продовжує працювати. Наші гірничодобувні підприємства в Кривому Розі працюють на 30% своєї потужності.

– Який ваш план? Вибачте, якщо питання може здатися дурним. Я розумію, що ваш план формується в залежності від того, що бомблять, де знаходяться росіяни та що буде далі. Але якщо виявиться, що вторгнення буде успішним, і Росія захопить Україну, що ви робитимете?

– Як і всі українці, ми віримо, що можемо не допустити цього сценарію. І компанія, і її акціонери єдині в тому, щоб зробити все можливе для запобігання такому результату. Зараз ми зосереджені на гуманітарній допомозі. Разом із Гуманітарним штабом Ріната Ахметова ми створили логістичну мережу, організували хаб у Польщі, де акумулюємо всю необхідну гуманітарну допомогу. Потім вона вирушає до Запоріжжя й розподіляється по містах, у яких ми працюємо. Ми вже розподілили 80 тонн гуманітарної допомоги. Водночас компанія допомагає територіальній обороні та армії. Ми робимо протитанкові загородження, будуємо захисні споруди з бетонних блоків, купуємо за кордоном бронежилети й каски для територіальної оборони. Таким чином ми всіма силами намагаємося допомогти нашій армії, нашій країні та нашому народу.

– Ми бачили історію про те, як росіяни викрадають місцевих мерів. Очевидно, що як керівник надзвичайно важливої для української економіки компанії, ви зараз перебуваєте в безпеці. Я ціную ваш намір залишатися зі своїми співробітниками. Але може настати момент, коли вам доведеться вирішувати, чи не буде від вашої присутності тут більше шкоди, ніж користі?

– Наразі ми всі залишаємося тут, у Києві, пліч-о-пліч з нашим президентом, урядом і нашими бійцями. Так складаються справи на цей момент.

– Ми з вами. І ми уважно стежимо за розвитком подій. Щойно ми зможемо, ми зв'яжемося з вами та дізнаємось більше про те, що ви робите. Я вдячний, що ви поговорили з нами сьогодні. Дякую.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.