В ефірі телеканалу «Белсат» генеральний директор комбінату Запоріжсталь Олександр Мироненко розповів, як у Запоріжжі допомагають переселенцям.
За 34 дні роботи «зелених коридорів» до Запоріжжя були евакуйовані вже понад 105 тисяч людей. Серед них приблизно 30 тисяч – діти. Більшість вимушених переселенців приїхали до Запоріжжя з Маріуполя. Також багато людей приїхало з Бердянська, Гуляйполя, Енергодара та інших тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької області.
Для допомоги вимушеним переселенцям тиждень тому в Запоріжжі Метінвест відкрив Центр реабілітації та реінтеграції переселенців. Зазначимо, що Група Метінвест з першого дня війни допомагає місту створювати умови для приймання людей, яким довелося покинути власні домівки через війну.
В ефірі телеканалу «Белсат» генеральний директор комбінату Запоріжсталь Олександр Мироненко розповів про роботу Центру реабілітації та реінтеграції переселенців.
– Від самого початку роботи з організації умов для вимушених переселенців у Запоріжжі Групою Метінвест і міською владою було облаштовано приблизно 40-50 тисяч місць, де ми могли приймати біженців. Спочатку, коли пішла перша хвиля біженців, люди приїжджали, щоб переночувати, та їхали далі на захід України. Наразі ситуація змінилася, і більшість людей залишається в Запоріжжі. Однак ми маємо резерв для розміщення людей на власних соціальних об’єктах, та й міські ресурси теж не вичерпані. Зараз приблизно 50-60% підготовлених місць для розміщення біженців зайняті. Ми ще можемо приймати й розміщувати людей, які прибувають. За необхідності, якщо збільшуватиметься потік біженців і все-таки відкриють «зелений коридор» для людей з Маріуполя, то можна буде ще організувати додаткові місця. Ми приймемо всіх і зможемо надати необхідну допомогу, – повідомив Олександр МИРОНЕНКО.
Саме для того, щоб вимушені переселенці, які тепер залишаються в Запоріжжі, могли отримати всю необхідну допомогу та підтримку, Метінвест організував роботу Центру реабілітації та реінтеграції переселенців. Тільки за перший тиждень роботи сюди звернулися майже 300 людей. 240 з них отримали пропозиції щодо працевлаштування, приблизно 80 осіб отримали медичну допомогу та медикаменти. Також цей центр надає можливість отримати психологічну підтримку – і майже 20 людей працюють з психологами на постійній основі.
– Група Метінвест створила цей центр саме для комплексної підтримки біженців, які приїжджають до Запоріжжя. Дуже багато звертається саме маріупольців. У Маріуполі є два великі підприємства Метінвесту – це комбінат Азовсталь та комбінат Ілліча. Там працювало понад 30 тисяч співробітників. Відповідно, працівники та їхні сім’ї так само виїжджають, ми їх приймаємо, допомагаємо отримати всю необхідну першу допомогу. Буває, люди приїжджають з осколковими пораненнями, ми їх розміщуємо в лікарнях Запоріжжя. Тим, хто вирішує залишитися в Запоріжжі, необхідно, окрім організації харчування й забезпечення речами, пропонувати робочі місця. Інформацію щодо вакансій також можна отримати в нашому центрі, – зазначив Олександр МИРОНЕНКО.
Нагадаємо, що кожен бізнес Ріната Ахметова, його Благодійний Фонд і ФК «Шахтар» роблять усе можливе, щоб допомогти людям, містам і державі вистояти у війні з РФ. Наразі вже приблизно 1,4 млрд грн або майже 48 млн доларів передали бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» на допомогу Україні та українцям з 24 лютого 2022 року по 4 квітня 2022 року включно. Зокрема в цю суму входить гуманітарна допомога цивільним (харчові продукти, ліки, речі першої потреби, евакуація, шелтери тощо), а також підтримка ЗСУ і ТрО в десятках міст (одяг, засоби індивідуального захисту, аптечки тощо).
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.