Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 29.06.2023 Читать 5 мин

Бойові птахи для перемоги: Метінвест передав прикордонникам десять «Валькірій» та авто на 15 млн грн

Українські прикордонники отримали чергову партію допомоги в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Група Метінвест передала їм партію авто та БПЛА загальною вартістю 15 млн грн.

Держава-агресор не полишає цинічних спроб порушити суверенітет України та розширити межі окупації. Водночас наші бійці продовжують мужньо захищати державні кордони від ворожих зазіхань. Щоб допомогти їм у цій справі, Метінвест передав Державній прикордонній службі 10 повнопривідних бусів і 10 безпілотних авіаційних комплексів «Валькірія».

ЦИФРА

Загальна вартість наданої партії авто та БПЛА для моніторингу, коригування та нейтралізації ворога – 15 млн грн

У кожен з десяти комплексів «Валькірій» входить два безпілотники. Прикордонники дуже вдячні за передачу, оскільки ця українська розробка гарно зарекомендувала себе на фронті – завдяки «невидимості» для ворожого РЕБ, дальності польотів та швидкості розгортання. Екіпаж БПЛА складає всього дві людини, а комплекс може виконувати як цілодобове спостереження за переднім краєм фронту, так і проводити операції на ворожій території вглиб до 40 км – в пошуках засобів ПВО, РЕБ, техніки та складів БК.

– Ці дрони дають ту інформацію про ворога, яку іншим способом не здобудеш. А маючи дані про застосування сил засобів ворога, ми не тільки ефективно його знищуємо, але й маємо змогу зберегти свій особовий склад. Ми українці, і ми дуже цінуємо, коли є українські виробники, які виробляють дійсно ефективні прилади спостереження. Адже саме цей БПЛА найменше підпадає під ризик бути враженим ворожим РЕБ, – зауважив представник Державної прикордонної служби України Олександр СЕБАЛО.

ФАКТ

«Валькірію» обрали через те, що вона може літати у складних погодних умовах, гарно протистоїть РЕБ, українські бійці вміють нею користуватись, і вона добре себе зарекомендувала.

– Коли до нас прийшов запит від прикордонної служби, ми поспілкувались з різними виробниками БПЛА. І подивились, що закордонні аналоги нашого апарата коштують від 2 до 4 млн грн. А десять наших комплексів, з такими ж характеристиками, ми купили за 8 млн грн, – пояснив керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест Олександр ВОДОВІЗ.

Авто для передачі обирали також, виходячи з побажань прикордонників – щоб були повнопривідними, адже рухатися треба по складній місцевості.

– Буси хлопцям потрібні, щоб патрулювати кордон мобільними групами. Ми постарались і знайшли автомобілі у хорошому стані, до 120 тис. пробігу, деякі навіть з автоматичною коробкою передач. Сподіваюсь, хлопцям буде комфортно на них їздити й захищати наш кордон. Сьогодні в межах Сталевого Фронту ми передали партію техніки на 15 млн грн. Але це не остання передача для захисників, – додав Олександр ВОДОВІЗ.

Загалом від початку повномасштабної війни в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Метінвест спрямував на підтримку української армії понад 2 млрд грн. Компанія налагодила системне постачання на фронт обладнання, частину з якого закуповує за кордоном. Українське військо вже отримало понад 1 200 дронів, що робить Групу одним із найбільших приватних постачальників безпілотників в армію.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.