Команда фахівців цеху впровадила вдале конструктивне рішення у коксодробильному відділенні на дільниці шихтопідготовки, де відбувається дроблення твердого палива до необхідної для технологічного процесу фракції. Над валками коксової дробарки встановили металевий розсікач, який розосереджує вугільний потік. Разом з тим на стрічку конвеєра подачі коксу встановили частотний перетворювач – це дозволяє регулювати швидкість надходження матеріалу на валки. Таким чином досягли рівномірного подавання вугільного потоку і поширення не локально, а по всій ширині валка.
Сергій КРАМАРЕНКО, заступник начальника агломераційного цеху з технології, один з ініціаторів заходу:
– Завдяки такому конструктивному підходу нам вдалося вирішити комплекс питань. По-перше, ми оптимізували розмір зерна коксового дріб’язку відповідно до технологічних вимог, обсяги необхідної фракції від 0,5 до 3 мм значно збільшилися, розподіл палива у шарах шихти став рівномірнішим. Результат – зменшення витрат твердого палива при виробництві агломерату на два кілограми на тонну. По-друге, завдяки рівномірному подаванню вугільного потоку по усій ширині валків дробарки збільшився термін їхньої експлуатації. Також впровадження цього заходу вплинуло на підвищення якості агломерату.
Також у вересні технологи агломераційного цеху збільшили використання у шихті корисних вторинних продуктів – шламів. Загалом усі ці заходи дозволили зменшити витрати твердого палива на три кілограми – з 47 до 44 кг на тонну агломерату.