Модернізація 15.10.2021 Читати 4 хв

Триває реконструкція газоочисток конвертерів Азовсталі

У конвертерному цеху меткомбінату Азовсталь Групи Метінвест реалізується головний екологічний проект цього року – реконструкція газоочисток конвертерів. Проведено низку масштабних робіт, завершилося перенесення естакади та триває модернізація енергоблоку.

У другому кварталі поточного року стартували роботи з реконструкції системи газоочищення конвертерів Азовсталі. За цей час проведено відновлювальний ремонт та запущено в роботу пароперетворювач № 2 та виконано перенесення енергоестакади. Технічний проект будівництва нового газоочищення розробила компанія Primetals Technologies Austria GmbH, вона ж займається постачанням необхідного обладнання. Генеральний підрядник проекту – Метінвест Інжиніринг.

Наразі ведуться роботи по енергоблоку, який виконує ключові завдання щодо подачі води для охолодження основних вузлів системи газоочищення. Вже завершено перший етап постачання насосного обладнання та апаратів повітряного охолодження. Теплообмінне обладнання та сепаратори проходять фінальні гідравлічні та пневматичні випробування перед відвантаженням, постачання заплановане на листопад. Щотижня доставляється обладнання для газоочищення.

На сьогоднішній день по енергоблоку виконується відновлювальний ремонт пароперетворювача №3, випарника, пароакумуляторів №№4-6 та деаераторів №№1-2. Що стосується газоочищення, на місці старої естакади розпочато підготовчі роботи з вилучення грунту для підготовки фундаментів під новий електрофільтр, стартував пристрій шлакової основи, армування, бетонування фундаментів рукавного фільтра.

— Тимур БОЖКО, старший майстер з ремонту обладнання конвертерного цеху Азовсталі.

Найближчим часом фахівці розпочнуть відновлювальний ремонт пароакумуляторів №№ 1-3, бетонування фундаментів рукавного фільтра та електрофільтру, підготують фундаменти під газоходи системи аспірації.

Нагадаємо, за проектом очищення конвертерних газів здійснюватиметься на двох сухих газоочищеннях на базі електрофільтрів. Навколо конвертерів встановлять спеціальні укриття для локалізації неорганізованих викидів у процесі заливання чавуну з подальшим їх очищенням на рукавному фільтрі. Неорганізовані викиди над конвертерним відділенням Азовсталі максимально локалізовані.